God of War – czy Kratos spotka Thora?

Do kwietniowej premiery God of War coraz bliżej. Machina marketingowa zaczyna powoli się rozpędzać, a do graczy trafia coraz więcej smaczków z nadchodzącej produkcji. Właśnie Sony udostępniło nowe wideo, w którym Cory Barlog (reżyser gry) opowiada nam o nordyckich legendach, artefaktach oraz historiach, które stanowiły inspirację przy tworzeniu God of War.

Główną inspirację twórcy czerpali z nordyckiej mitologii. Znajduje sie w niej gigantyczne drzewo (Yggdrasil), na którym rosną różne światy. Twórcy wykorzystali ten motyw i w grze znajduje się dziewięć światów, które są ze sobą połączone. Są nimi Asgard (kraina Asów), Wanaheim (kraina Wanów), Álfheim (kraina elfów), Muspelheim (kraina ognia), Helheim (kraina zmarłych), Niflheim (kraina lodu i zimna), Svartalfheim (kraina mrocznych elfów i krasnoludów), Jötunnheim (kraina lodowych olbrzymów) oraz Midgard (kraina ludzi). Gracz podczas rozgrywania fabuły będzie się przemieszczał pomiędzy nimi.

Twórcy wiele pracy włożyli nie tylko w kreacje poszczególnych światów, ale także w wierne oddanie nordyckiego klimatu opowieści i wiernego oddania specyfiki tamtejszych obszarów w projektowanych lokacjach. Developer, czyli Santa Monica Studio, w trakcie swoich prac zdecydował się nawet na wysłanie swoich programistów do Szkocji oraz na Islandię, aby na własne oczy mogli podziwiać piękno tych miejsc i wiernie odwzorować je w tworzonych miejscówkach.

Zobacz również: GTA VI w 2021 roku?!?

https://youtu.be/wxyEcgv34Rk

Cory Barlog zwraca uwagę graczy na jeszcze jeden fakt. W nadchodzącym God of War  Kratos nie będzie już tą samą postacią, którą pamiętamy z poprzednich części. Jego głównym motorem napędowym nie będzie już krwawa wendetta. Teraz Kratos jest rodzicem i nie zawsze rusza w bój. Czasami robi krok w tył i unika walki. Posiadanie syna wyzwala w Kratosie uczucia, o które nie podejrzewaliśmy go we wcześniejszych odsłonach serii. I choć w grze odczujemy niespotykane dotąd emocje i uczucia, to Santa Monica Studio przyprawiło je solidną dawką humoru. Oczywiście nie zabraknie także spektakularnych walk, z epickimi przeciwnikami.

Cała opowieść o nadchodzącym God of War podsyca apetyty wygłodniałych fanów. Ciekawe czy w Asgardzie Kratos spotka Thora. Może nawet stoczą ze sobą bój. A gdyby Kratos w jakiś cudowny sposób wszedł w posiadanie Mjolnira? Byłoby to iście destrukcyjne połączenie. 

Szczegóły poznamy już wkrótce. God of War zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 już 20 kwietnia.

Źródło: Dualshockers.com / Ilustracja wprowadzenia: Godofwar.playstation.com

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?