Premiera ogromnej aktualizacji do Warcrafta III!

Od jakiegoś czasu Blizzard coraz więcej uwagi przykuwa wiekowemu już Warcraftowi III. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat pojawiła się seria małych aktualizacji, które miały na celu usprawnienie rozgrywki, a niedawno swoją premierę miał potężny patch wprowadzający całą masę udogodnień dla współczesnych graczy.

Aktualizacja jest opatrzona numerem 1.29, a zakres zmian, jakie wprowadza, jest naprawdę szeroki. Od teraz kultowa strategia Blizzarda będzie wspierać nowoczesne monitory panoramiczne. Jest to niewielka rzecz, ale zapewne ucieszy ona najbardziej, gdyż stary Warcraft na nowych ekranach lekko kuł w oczy. Patch jednak nie wprowadza tylko zmian graficznych, ale również, a nawet przede wszystkim, balansuje umiejętności bohaterów i niektórych jednostek. Trzecia część RTSa z Azeroth cierpiała na dość szemraną równowagę w rozgrywce. Nie było to oczywiście coś, co uniemożliwiało grę (o czym może świadczyć wciąż ogromne zainteresowanie tytułem), lecz czasami dawało się zwyczajnie we znaki. Ostatnim ciekawym aspektem aktualizacji są zmiany w trybie sieciowym. Od teraz na jednej mapie będzie mogło zagrać aż 24 graczy (wcześniej 12). W związku z tym pojawiły się nowe kolory wyróżniające poszczególne osoby biorące udział w rozgrywce , a także zmieniono lobby, tak aby pomieściło ono taki zastęp oponentów.

https://www.youtube.com/watch?v=c2vm-QjK2xQ

Zobacz również: World of Warcraft na konsole? Blizzard stanowczo zaprzecza!

To wszystko to jedynie wierzchołek góry lodowej. Pełny zakres zmian wprowadzonych przez Blizzarda znajdziecie pod tym linkiem. Trzeba przyznać, że jest o czym czytać.

W dobie nowego patcha pojawia się standardowe pytanie: co z Warcraftem IV? Trzeba przyznać, że ostatnie zamieszanie wokół trzeciej części Warcrafta może sugerować, iż Blizzard planuje coś większego i testuje możliwości swojego RTSa. Szczerze osobiście wątpię, że zmiany mogą zwiastować nadejście upragnionej kontynuacji kultowej serii. Bardziej wypatrywałbym w tej kwestii remastera Regin of Chaos.

Źródło: battle.net / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Zagorzały fan fantasy, szeroko pojętego gamingu oraz student w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?