BlizzCon 2016 – nie będzie remake’ów Warcrafta 1 i 2! Czy doczekamy się kontynuacji serii?

Podczas jednego z paneli na BlizzConie fan zapytał czy Blizzard ma jakieś plany dotyczące remake’ów pierwszych dwóch Warcraftów. Odpowiedź jednego ze współzałożycieli Blizzarda, Franka Pearce’a była stanowcza – nie ma na razie żadnych takich planów. Z rozwinięcia tej wypowiedzi można też wnioskować, że firma nieprędko wróci do serii strategii w uniwersum Warcrafta:

Mamy ograniczone zasoby i wolelibyśmy się skupić na tworzeniu nowej zawartości do World of Warcraft oraz Overwatcha, albo skupić się na jakimś nowym projekcie– powiedział Pearce.

Przynajmniej na razie – dodał Mike Morhaime, inny z założycieli i obecny prezes spółki.

Warcraft IV

Choć sprawa nie jest przekreślona na zawsze. Twórcy twierdzą, że deceniają entuzjazm fanów dla tych starych gier. Przyznali też, że mają dostęp do pełnego kodu dawnych części, ale powrót do nich byłby trudny, gdyż, jak twierdzą członkowie zespołu: Zestarzeliśmy się, wiele zapomnieliśmy. Uważają też, że choć te gry były dobre w swoim czasie to dziś nie sprawdziłyby się dobrze na rynku. Jeżeli więc doczekamy się kiedyś albo remake’ów strategicznych gier Warcraft albo nowej części tej serii, to raczej nie w najbliższym roku czy dwóch, choć oczywiście wszystko może się zmienić…

Zobacz również: Dishonored 2 otrzymało zwiastun premierowy!

Źródło: gamespot.com / Ilustracja wprowadzenia: Blizzard.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?