Czarny piątek – gdzie największe promocje na gry?

Jutro Czarny Piątek, czyli początek weekendu po Święcie Dziękczynienia w USA, który tradycyjnie uznawany jest za początek okresu zakupów przed Bożym Narodzeniem. Z tego powodu jest to czas, w tórym różne sklepy prześcigają się w promacjach. Nie inaczej jest w przypadku sklepów internetowych. Prawie wszystkie najważniejsze plafromy z grami już rozpoczęły swoje wielkie jesienne wyprzedaże.

GoG.com od 22 do 27 listopada prowadzi Black Friday Sale. W ramach wydarzenia sklep ponownie rozszerzył swoją ofertę GoG Connect, pozwalającą za darmo uzyskać gry, które dany użytkownik ma już kupione na Steamie. Tym razem dodali grę Limbo, która swego czasu była dawana za darmo w promocji na platformie Valve. Ponieważ GoG jest związany z CD Projektem ta oferta zawsze obowiązuje wszystkie gry z serii Wiedźmin. Sklep ten oferuje też użytkownikom szeroki wybór dostępnych walut, w tym dolary, euro albo złotówki, co pozwala zaoszczędzić na przeliczaniu walut, co może być sporą oszczędnością względem na przykład Steama, gdzie w naszym kraju możliwa jest tylko płatność w euro. W tym wygląda na to, że Good Old Games pozostaje wierne swoim korzeniom i oferuje przeceny na dawne gry. Na przykład w ramach Retroism Bundle, w którym można dobrać które gry z ponad 20 gier się kupuje do 70 %, (w tym Sid Meier’s Colonization czy Pirates Gold Plus) czy GoG Strategy Bundle, w którym można znaleźć klasyczne strategie. Dostępne są też przeceny na produkty GSC, firmy odpowiedzialnej za Stalkera czy Kozaków, Frozenbyte (gry akcji) czy Wadjet Eye Games (przygodówki). Z nowszych tytułów można kupić na przykład Shadow Warrior 2 za 122,40 zł, Darkest Dungeon za 50,70 zł, No Man’s Sky za 158,80 albo Kerbal Space Program za 106 zł.

Wspomniany wyżej Steam, jak już pisaliśmy wczoraj rozpoczął Wyprzedaż Jesienną, w ramach której zainicjował nominowanie gier do pierwszej edycji Nagród Steama.

Zobacz również: Ruszają nominacje do Nagrody Steam!

Nominacje do nagród są ściśle powiązane z czasem wyprzedaży, która trwa od wczoraj (23 listopada) do przyszłego wtorku ( 29 listopada). Jak każda wyprzedaż na tej platformie ta także jest ogromna – łącznie na wyprzedaży jest ponad 13 000 produktów. Oczywiście nie wymienię tutaj nawet znaczącej części z tak wielkiej ilości ofert, ale takimi ofertami jak przeceny na gry z serii Cywilizacji (wraz z 10% rabatem na szóstą część i 75-80% na większość pozostałych), gry o Batmanie, takie jak Batman: Arkham Knight za pół ceny czy LEGO Batman przecenione o 75%, 50-75% przeceny na gry GTA i wiele, wiele innych, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jest to zdecydowanie największa trwająca obecnie promocja na gry PC-towe. Nawet, jeżeli trzeba płacić w euro, ceny prezentują się nieźle, zwłaszcza, że często można tu znaleźć gry, które nie tylko nie są przecenione na innych portalach ale często mogą być zupełnie niedostępne.

Z mniejszych platform przeznaczonych na komputery osobiste, wyprzedaż organizuje też Origin, sklep firmowy Electronic Arts. Tutaj ponownie długość trwania akcji to od 23 do 29 listopada. Kolekcje takich gier jak wszystkie części Command and Conquer można kupić już za nieco ponad 20 złotych, wiele gier sprzed kilku lat za kilkanaście (jak Dragon Age: Origins za niecałe 12 złotych albo Mass Effect 3 za 15). Z nowszych produkcji, tytuły takie jak Battlefield 1 czy Titanfall 2 można już kupić za 132,66 złotych.

UPlay, firmowy sklep Ubisoftu, oferujący gry zarówno na PC jak i na konsole Xbox One oraz Playstation 4. Czas trwania tak jak na Steamie czy Origin – od 23 do 29 listopada. Niestety tutaj także konieczne jest kupowanie w euro. To oznacza, że kupowanie niektórych gier Ubisoftu dostępnych na przykład w Origin czy polskich sklepach może opłacić się bardziej niż w ich oficjalnym sklepie. Niemniej jednak, jeżeli poszukujecie czegoś na przykład z serii Assassin’s Creed, Far Cry czy Watch Dogs, warto najpierw sprawdzić ofertę sklepu UPlay.

Warto też zwrócić uwagę na sklep Cdp.pl, który oferuje ponad 1200 produktów, w tym gry na komputery oraz konsole, muzykę, książki czy gry planszowe. Należy tutaj pamiętać, że nie wszystkie te towary są dostępne w wersji cyfrowej, więc należy się liczyć z możliwą opłatą za dostawę do zamówień za mniej niż 50 zł oraz z tym, że towar będzie trzeba odebrać. Niemniej czasem warto sprawdzić ofertę tego sklepu na przykład dla Stellaris za 76,99 zł czy Assassin’s Creed Sindicate za 89,99 zł.

Oczywiście promocje z tej okazji dotyczą także sklepów Play Station Network oraz Xbox Store. Sklep konsoli Microsoftu, dzięki dłuższemu dostępowi dla użytkowników z kontem Gold, może się pochwalić chyba najdłuższym czasem trwania swojej promocji – wyprzedaż trwa od 18 dla posiadaczy tego konta a od 22 dla pozostałych i kończy się 28 listopada. Z kolei sklep konsoli Sony zaczął jak konkurencyjna konsola od 22 listopada ale wyprzedaż trwa a odzień dłużej – do 29.

Jeżeli chodzi o Xbox One i 360, to użytkownicy ze złotym kontem nie tylko mają dłuższy dostęp do wyprzedaży, każda gra jest tez dla nich bardziej przeceniona. Dla przykładu Mafia III może kosztować nieco poniżej 240 albo 210 złotych a GTA V na X-Boxa 360 można nabyć za 90 złotych bez abonamentu Xbox Gold, albo za 75 złotych z nim. Należy tutaj wspomnieć o tym, że przy rozwijanej przez Microsoft opcji wstecznej kompatybilności oraz programowi Play Anywhere, wygląda na to, że firma zmierza do tego by jak najwięcej ich gier kupionych na jedną platformę były grywalne na innej, dzięki czemu za tę samą cenę, gracze otrzymują więcej niż wcześniej!

Konsola Sony, która na razie nie oferuje tak rozubodwanych możliwości chociażby w dziedzinie wstecznej kompatybilności jest w stanie nieźle konkurować cenowo z grami na X-Boxa. Dla przykładu w promocji PSN Mafia III kosztuje 189 złotych a GTA V na PS 3- 80 złotych. Przy aktywnym abonamencie ceny na PSN mogą być jeszcze niższe.

Niezależnie zatem od używanej przez Was platformy, w najbliższych dniach możecie całkiem niedrogo poszerzyć swoją bibilioteczkę gier!

Źródło: Strony platform wymienionych w tekście. / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?