Blasphemous – mroczna gra z datą premiery [Gamescom 2019]

Blasphemous to przesiąknięta klimatem grozy produkcja z gatunku soulslike. Tytuł zadebiutuje już 10 września.

Tym tytułem zainteresować powinni się przede wszystkim fani serii Dark Souls. Blasphemous to nowa produkcja  2D niezależnego studia The Game Kitchen, która zabierze graczy do posępnego świata opartego na religii i zabobonach. Po masakrze znanej jako Wielkie Zepsucie większość jego mieszkańców zamieniła się w plugawe i krwiożercze istoty. Walkę z nimi podejmuje Pokutnik (The Penitent One), jeden z nielicznych ocalałych.

Zobacz również: TY the Tasmanian Tiger z sukcesem na Kickstarterze

Blasphemous to godna uwagi produkcja, która przypomina takie dzieła jak ciepło przyjęte Dead Cells czy Salt and Sanctuary. Poza krwawą otoczką oraz mrocznym klimatem charakteryzują ją także pixelowa grafika i wysoki poziom trudności. Znajdziemy w niej brutalne egzekucje, starcia wymagające cierpliwości i precyzji oraz nieliniowy świat.

Jest to kolejna pozycja, którą udało się zrealizować dzięki Kickstarterowi. Hiszpańskie studio zdołało przekonać do swojej sprawy aż 9 869 użytkowników i zebrać kwotę, która przekroczyła 300 tysięcy dolarów, choć cel początkowy wymagał jedynie 50 tysięcy.

Deweloperzy zaplanowali wydanie Blasphemous na 10 września. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach PlaySation 4, Xbox One i Nintendo Switch w cenie ok. 110 zł. Jej wydawcą jest firma Team17.

Źródło: team17.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?