Co się zmieni na Steamie w 2019 roku?

Rok 2018 był naprawdę dobry dla platformy Valve, która bardzo się rozwinęła. Jednak na tym nie koniec, bo włodarze platformy podzielili się planami na dalszy rozwój.

Zostało opublikowane naprawdę długie podsumowanie, w którym mogliśmy poczytać o zmianach, jakie zaszły w ubiegłym roku. Dowiedzieliśmy się też, że dziennie na platformie jest ok. 47 mln graczy, a miesięcznie ponad 90 mln.

fot. Steam

Zobacz również: Sony w końcu się ugięło! Cross-play Rocket League na PS4 już dostępny

Poznaliśmy także plany Valve co do platformy, na ten rok. Oto one:

  • Popularyzacja gier w sklepie: pracujemy nad nowym mechanizmem rekomendacji wykorzystującym uczenie maszynowe do wyświetlania gier dla użytkowników na podstawie ich preferencji. Algorytmy są jednak tylko częścią tego nowego rozwiązania, więc projektujemy również inne funkcje, stale oceniając ogólny projekt sklepu.
  • Steam w Chinach: współpracowaliśmy z Perfect World, aby wprowadzić Steam w Chinach. Podzielimy się dodatkowymi informacjami o tym w nadchodzących miesiącach.
  • Aktualizacja biblioteki Steam: pojawią się długo oczekiwane zmiany w kliencie Steam, wśród których znajdzie się poprawiona biblioteka Steam oparta na technologii używanej w czacie Steam.
  • Nowy system wydarzeń: zaktualizujemy system wydarzeń społeczności Steam, abyś mógł wyróżnić ekscytujące wydarzenia w twoich grach, na przykład: turnieje, transmisje lub cotygodniowe wyzwania.
  • Steam.tv: planujemy rozwinąć http://steam.tv/ i transmitować nie tylko niektóre transmisje i specjalne wydarzenia, ale wspierać wszystkie gry.
  • Czat Steam: mamy zamiar wypuścić nową mobilną aplikację Steam Chat, aby umożliwić dzielenie się ulubionymi plikami GIF z przyjaciółmi, podczas gdy jesteś w drodze.
  • Steam Trust: zaktualizujemy technologię stojąca za czynnikiem zaufania w rozgrywkach CS:GO. Stanie się ona również pełną funkcją na Steam, dostępną dla wszystkich gier. Oznacza to, że będziesz posiadać więcej informacji, których możesz użyć w celu określenia, czy dany użytkownik jest oszustem.
  • Program kafejek internetowych Steam: Zamierzamy oficjalnie uruchomić nowy program kafejek internetowych, aby gracze mogli z przyjemnością korzystać z platformy Steam w setkach tysięcy kawiarni internetowych na całym świecie.

Wygląda to naprawdę imponująco i ciekawe jak wprowadzone rozwiązania się przyjmą. Całe podsumowanie, łącznie z planami na przyszłość możecie przeczytać pod tym linkiem.

Źródło: steamcommunity.com/ Ilustracja wprowadzenia: Steam

 

Dziennikarz

Miłośnik wysoko budżetowego kina, gier, anime, seriali, a także maniak Gwiezdnych Wojen. Na Fb do znalezienia na stronie Popkulturysta ?

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?