Advertisement
Advertisement

Co wiemy na temat Far Cry 6?

Far Cry 6, kontynuacja kasowej serii Ubisoftu nadchodzi wielkimi krokami. I chodź data premiery nie jest jeszcze znana, to trochę wiemy o nadchodzącej grze. Sprawdźmy co dokładnie.

Far Cry jest jedną z największych serii gier firmy Ubisoft. Składa się na nią ponad 9 głównych dzieł i kilka najróżniejszych dodatków. Pierwsze z produkcji powstały przy współpracy niemieckiego studia Crytek i Ubisoft Montreal. Za kolejne jednak odpowiadało już tylko studio podległe francuskiej firmie. Po kontrowersyjnej kontynuacji Far Cry 5 w wydaniu Far Cry: New Dawn, twórcy postanawiają powrócić na egzotyczne wyspy. Przypomnę, że między innymi Far Cry 3 i Far Cry 1 miały miejsce w podobnej klimatycznie lokalizacji. W Far Cry 6 trafiamy do wyspiarskiego państwa o nazwie Yara, które nawiązuje do prawdziwie istniejącej Kuby. Naszym protagonistą, wedle wyboru będzie mężczyzna bądź kobieta, członek lub członkini partyzantki, która walczy o wolność swojego kraju. Nasz bohater, w przeciwieństwie do kilku poprzednich dzieł z serii będzie miał swój własny głos.  Twórcy wspominają, że musieli oni podjąć taki krok, aby odpowiednio zbudować historię bohatera, a co za tym idzie tego jak trafił do wspomnianej partyzantki. Protagoniście głosu użyczą w zależności od początkowego wyboru Nisa Gunduz, bądź Sean Rey. Imię naszego bohatera to Dani Rojas.

Zobacz również: Premiera Far Cry 6 przesunięta. Ubisoft chce stworzyć coś dobrego

Antagonistą produkcji będzie dyktator, el presidente Yary Antón Castillo. Włada on państwem już ponad 50 lat. Nadciągają jednak mroczne momenty dla wyspy, gdyż lud postanowił się zbuntować. Dyktator jednak nie odda władzy tak łatwo i mobilizuje wojsko oraz policję do stłumienia zamieszek, bez względu na cenę. Anton Castillo uważa, że tylko on może sprawić by Yara stała się znowu rajem, chce to zrobić jednak z pomocą swojego syna Diego i rządów twardej ręki. Po swojej śmierci marzy, żeby to właśnie potomek kontynuował jego dzieło.

Po resztę informacji o nadchodzącej produkcji studia Ubisoft zapraszamy do poniższego materiału.


Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?