Devotion- gra nie trafi na GOG- sprzeciw ze strony fanów

Developerzy zapewniali nas że, Devotion trafi na GOG jednak tak się nie stanie. Jeden z dreszczowców i nie będzie dostępny na polskich platformach. Gracze są ze sobą zgodni z tym kontekście i do producentów wpłynęła ostra krytyka.

Devotion jest jednym z najlepszych z horrorów ubiegłego roku, a według deweloperów przygotowali najstraszniejszą historię dekady. Tytuł w zeszłym roku trafił na Steam, lecz przez jeden niesmaczny żart został usunięty z platformy Valve – w produkcji pojawia się „niestosowne odniesienie” do prezydenta Chin.

Producenci podobno próbowali naprawić sytuację, ale chińska cenzura sprawiła, że produkcja nigdy nie wróciła na Steam. W rezultacie dzisiejsze ogłoszenie Red Candle Games zostało bardzo dobrze odebrane przez wielu graczy – Devotion miało trafić na GOG:

Devotion

Fot. Materiały prasowe

Fani dreszczowców niestety nie doczekali się premiery. GOG wydał krótkie oświadczenie, którym zaznaczył, że po „wielu wiadomościach od graczy” zdecydowano się nie wrzucać Devotion do sklepu:

Sytuacja została jednak trochę się skomplikowała. Została odebrana bardzo krytycznie przez klientów oraz nawet producentów innych znanych produkcji. Według wielu komentarzy na Twitterze, decyzja miała zostać podjęta z powodu obawy, że GOG zostanie usunięty z ChinNiektórzy gracze podkreślają, że specjalnie kupiła Cyberpunka 2077, by CD Projekt mógł otrzymać 100% pieniędzy, ale firma takimi praktykami sobie nie pomaga.

 


Żródło: Twitter.com | Obraz wprowadzenia: Materiały prasowe

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?