Dying Light 2 – Cenega polskim dystrybutorem hitu

Wygląda na to, że Techland już zupełnie pożegnał się z rolą wydawcy. Twórcy Dying Light 2 postanowili wejść we współpracę z Cenegą i z jej pomocą wydać grę na rodzimym rynku.

Jakiś czas temu Techland zapowiedział stopniowe odejście od wydawania gier autorstwa innych zespołów. Okazuje się jednak, że firma nie będzie też dystrybuowała własnych produkcji. Na polskim rynku to Cenega zajmie się wydawaniem gier Techlandu, a zacznie od wyczekiwanego Dying Light 2.

Przygoda firmy Pawła Marchewki z wydawaniem gier nie przebiegła zbyt pomyślnie. Choć Techland nawiązał wiele dobrych relacji z deweloperami i innymi wydawcami, to nie przełożyło się na zysk. Sprzedażową klapą okazał się Torment: Tides of Numenera. Duchowy spadkobierca kultowego Planescape: Torment otrzymał całkiem niezłe noty, jednak na tym się skończyło. Także współpraca z Konami przyniosła niewiele Techlandowi, który ostatecznie wycofał się nawet ze wsparcia Mistrzostw Polski w PES 2019.

Zobacz również: Ghostrunner – krakowskie studio tworzy cyberpunkową grę akcji [Gamescom 2019]

Wydaje się jednak, że tym razem Techland jest mądrzejszy. Firma postanowiła skupić się na tworzeniu gier, a rolę wydawcy pozostawić innym. Dzięki współpracy ze Square Enix Dying Light 2 zostanie wydany w obu Amerykach, podczas gdy Koch Media dostarczy grę do Europy. Pozostał jeszcze polski rynek i w tym przypadku deweloper postanowił zaufać doświadczonej Cenedze.

Dying Light 2 zmierza na PC, PS4 oraz Xbox One, w planach jest również wydanie gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Tytuł trafi do sprzedaży wiosną 2020 roku, w Polsce zadebiutuje pudełkowa wersja z napisami. Zgodnie z oficjalnym kontem Twitter gry, nowy gameplay zostanie zaprezentowany 26 sierpnia.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?