Dying Light świętuje 5. urodziny – darmowy weekend i nowy tryb trudności

Techland rozpoczął celebrację piątych urodzin jednego ze swoich najgłośniejszych tytułów – Dying Light. W planach jest naprawdę sporo atrakcji, m.in. darmowy weekend, dodatkowa zawartość oraz nowy tryb trudności.

Świętowanie potrwa cały miesiąc. Na początek na Steamie wystartował darmowy weekend, ponad to na platformie Valve, PlayStation 4 oraz Xboksie One udostępniono Dying Light Enhanced Edition 5th Anniversary – pakiet zawierający dodatek The Following, DLC Harran Ranger Bundle oraz garść wirtualnych przedmiotów. Cenę pakietu obniżono o 67% i można go kupić za 52,79 zł.

Z kolei dla tych, którzy już posiadają przygotowano serię wydarzeń, pojawiających się co tydzień przez cały miesiąc. W pierwszym z nich zapolujemy na przemieńce, by zdobyć nowy plan ładunku C4 sporządzony przez dowódcę Fortu Jefferson. Dzięki nowej ulepszonej kotwiczce poskaczemy po dachach wcielając się w harrańskiego superbohatera i pozrzucamy zombie z dachu.

Do gry wprowadzono także tryb fabularny, cechujący się najniższym poziomem trudności. Pozwoli graczom skupić się na swobodniej eksploracji świata oraz zgłębianiu historii. Postać zyskuje w nim większą wytrzymałość oraz siłę, z kolei przeciwników znacznie osłabiono. Skrócono także noce, będące szczególnie niebezpiecznymi.

Dying Light miało swoją premierę w styczniu 2015 roku. Gra okazała się sporym sukcesem, a twórcy w zeszłym roku ogłosili, że zagrało w nią ponad 16 mln osób. Obecnie powstaje także Dying Light 2, premierę kontynuacji niedawno przełożono z tegorocznej wiosny na późniejszy, bliżej nieokreślony termin. Równolegle trwają również prace nad Dying Light: Bad Blood, spin-offie skupiającym się na wieloosobowych rozgrywkach w trybie PvP wzorowanych na trybie battle royale. Samodzielny dodatek został już udostępniony za darmo wszystkim posiadaczom Dying Light.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: Techland

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?