Far Cry 6 – nowe materiały i data premiery! {Analiza}

Już wczoraj (29.05) przedstawiono zwiastun jednej z najbardziej oczekiwanych gier drugiej połowy 2021 roku. A wraz z nim przedstawiono wiele jej cech. Sprawdźmy je.

Far Cry 6 opowie nam historię pewnej wyspy, która swoją historią i wyglądem przypomina Kubę. El presidente Yary (bo tak się owa wyspa nazywa) Anton Castillo ma bardzo ambitne plany względem niej, chce stworzyć raj. Droga do niego biegnie jednak przez równie krwawe, co ambitne rządy. Protagonista produkcji Dani Rojas (można wybrać jedną z dwóch płci), jest na samym początku zwykłym obywatelem, sierotą. Chce się on wyrwać z tego piekielnego świata. Kiedy doświadcza jednak coraz to nowych okropieństw ze strony El Presidente i jego armii, postanawia zebrać swoich ludzi i własnoręcznie poprowadzić rewolucję. A gracz będzie mu w tym towarzyszył. Far Cry 6 w przeciwieństwie do poprzednika pozwoli nam się zagłębić w historię i przeżycia naszego bohatera, a pomoże w tym między innymi jego głos. Nie będzie to już postać niema. Próbkę tego możemy zobaczyć w nowych materiałach z gry.

Zobacz również: Far Cry 6 – jest pierwszy zwiastun!

fot. materiały prasowe

Najnowsza produkcja Ubisoftu na ten moment zachęca wieloma cechami. Wśród nich jest klasyczny humor firmy. Na przykład jednym z naszych kłów do wynajęcia będzie przyjacielski krokodyl, a także już wcześniej ukazany niepełnosprawny pies. Wśród naszego arsenału znajdzie się wyrzutnia płyt CD, która odgrywa piosenki zapisane na nośnikach podczas ładowania. Jedną z najprawdopodobniej najmocniejszych i dających najwięcej przyjemności broni, jest niesamowita wyrzutnia rakiet. Fani na pierwszy gameplay musieli trochę poczekać, bo mimo, że prezentacja zapowiedziana była na 18:30, to zwiastun przedstawiono dopiero półgodziny później. Nie wyjaśniono dlaczego. Wiem jednak, że nie zwiększyło to pozytywnej niecierpliwości wśród fanów, a raczej zdenerwowało ich. Cóż rzec…

Wczoraj najpierw przedstawiono zwiastun, który ukazywał możliwości jednej i drugiej strony konfliktu. Siły El Presidente są oczywiście nieporównywalnie większe, w stosunku do rewolucjonistów.  Nie takie sytuacje jednak widzieliśmy w całej serii, prawda? Banda piratów, niebezpieczny kult czy inny dyktator nie okazali się zagrożeniem dla protagonistów. Czy teraz będzie inaczej?
Potem swoje pięć minut miał dyrektor do spraw narracji gry, który zakreślił nieco wygląd i nastrój Yary, jak również zadanie, jakie ma protagonista. Zaznaczył on (i nie tylko on) również, iż twórcy przygotowali rozgrywkę specjalnie na walkę jako jedno osobowa armia. Warto przesłuchać całość jego wypowiedzi.

Razem z Far Cry’em 6 wrzucimy Ciebie do naszego najbardziej ambitnego otwartego świata, jaki do tej pory stworzyliśmy – Yary; wyspy głęboko w sercu Karaibów. Wypełnionej bogatym, tropikalnym ekosystemem, a także rozkładającym się miejskim krajobrazem. Yara to wyspa kontrastów. […] Yara będąca niegdyś klejnotem Karaibów, teraz stała się beczką z prochem. Ty zaś jesteś zapałką. – mówi dyrektor do spraw narracji Navid Khavari; jest to oczywiście fragment wypowiedzi.

Zobacz również: Co wiemy na temat Far Cry 6?

Następnie udostępniono gameplay, który ukazał to co wymieniłem dwa akapity wcześniej, jak również wiele więcej. Podczas rozgrywki będziemy mogli korzystać z czołgu. Oprócz tego, kontynuując możliwości z Far Cry 5, protagonista do dyspozycji będzie miał pojazdy latające, a także oczywiście różnego typu i modyfikacji dwa i cztery kółka. Pojazdy wodne również są do naszej dyspozycji. Yara jest w końcu wyspą, więc będzie można z tego aspektu korzystać do woli. Co również interesujące, gracz będzie miał do dyspozycji przemieszczanie się na grzbietach zwierząt. Tak jak w Far Cry 4, mogliśmy podróżować na słoniach, tak teraz będziemy mieli konie.

fot. materiały prasowe

A trasy również są przeróżne. Do wszelkiego typu biomów, takich jak dziewicze dżungle, miejsca niczym z pocztówek, małe wioski, przedmieścia i stolica dostać się można na wiele sposobów. Rewolucjoniści mają swoje, górskie ukryte drogi. A armia i obywatele swoje odkryte trasy, objęte wieloma kontrolami. Co jest – moim zdaniem – dobre, a nie było wykorzystywane przez ostatnie dwie główne odsłony serii, to możliwość ukrycia się przed przeciwnikiem. Wystarczy schować broń i nie zwracać na siebie uwagi, a żołnierze El Presidente nie zaatakują. Twórcy zastosowali się również do odzewu graczy po poprzedniej odsłonie, ponieważ powróciły animacje leczenia protagonisty.

Jak już mówiłem przedstawione materiały zaprezentowały wiele interesujących cech rozgrywki, które nie sposób wymienić w jednym tekście. Sprawdźcie, więc to wszystko sami w nadal dostępnej transmisji wydarzenia. Od 30 minuty po kolei będzie można obejrzeć wszystkie wymienione przeze mnie materiały.

A i co możliwe, że najważniejsze: Far Cry 6 swoją premierę będzie miał 7 października bieżącego roku. Miłego oczekiwania.


Źródło: YouTube.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?