Fifa 19 doczeka się dużych zmian w trybie Ultimate Team

Electronic Arts kilka dni temu informowało, że odchodzi od dodawania losowej zawartości do swoich produkcji. Nie dotyczy to niestety jednej z najważniejszych marek w portfolio firmy – Fifa. Najnowsza odsłona cyklu tak jak poprzednie części będzie zawierać tryb Ultimate Team w którym z kupowanych paczek wypadają losowe karty piłkarzy. Firma jednak zdecydowała się na wprowadzenie pewnych usprawnień pod naporem fanów.

Zobacz również: Warner Bros zaprzecza jakoby gra Westworld była kopią Fallout Shelter

Duży szum jaki wywołała losowa zawartość w Star Wars Battlefront II wywołał zmiany w całej branży. Wielu wydawców zdecydowało się na nie wprowadzanie tego typu rozwiązań, aby nie zrażać graczy do siebie. Taką decyzję podjęło także EA, które nie będzie wykorzystywać tego typu mechanizmów w swoich grach. Nie dotyczy to jednak Fifa 19, w której ponownie w trybie Ultimate Team gracze będą mogli zakupić paczki z losowymi kartami graczy. Popularna opcja rozgrywki doczeka się za to znaczących usprawnień.

Daryl Holt zapowiedział, że gracze będą widzieć jakie mają prawdopodobieństwo na otrzymanie interesującej ich karty.

Wiesz co dostajesz kupując paczkę w Ultimate Team. Otrzymujesz pewną zawartość, która jest gwarantowana – a my dodamy informacje o kursach, które pokażą prawdopodobieństwo tego, co możesz zyskać

Firma nie podaje jak dokładnie będą funkcjonować zmiany. Ciężko jednak spodziewać się, że podczas otwierania paczki pojawi się informacja „1% na zdobycie Cristiano Ronaldo’, za to na kartach mogą zostać dodane konkrety dotyczące zawodników o odpowiednich klasach.

Decyzja ta wcale nie musi być podyktowana dobrem graczy, a obawami EA o kary finansowe. W Belgii i Holandii lootboxy są zakazane, a firmy są zmuszane do usuwania płatnych, losowych skrzyń ze swoich produkcji w tych krajach. Elektronicy mogą więc obawiać się o status prawny Fifa 19. Jakiekolwiek zawirowania w momencie premiery, prawdopodobnie spowodowały by niezadowalającą sprzedaż produkcji.

Zródło: https://www.eurogamer.net/articles/2018-06-29-ea-says-fifa-19-will-disclose-pack-odds / Ilustracja wprowadzenia: Mat. prasowe

Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Anton pisze:

Muszę się pochwalić bo w tym roku udało mi się kupić Fifę za 1zł jak wymieniałem Xboxa 😀

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?