Gry Telltale zaczynają znikać ze Steama. To może być ostatnia chwila, żeby je kupić

Po ogłoszeniu zamknięcia i zwolnieniu wszystkich pracowników, przyszła kolej na rzeź gier. Telltale Games najpierw anulowało wyczekiwane Stranger Things oraz Wolf Among Us 2, teraz w toku zamykania firmy ze sprzedaży znikają stworzone przez nią gry.

Jak zauważył na Twitterze użytkownik @Nitomatta przy grach Telltale na platformie Steam zaczynają znikać przyciski pozwalające na kupno gry. Niemożliwym jest już kupienie The Walking Dead, Jurassic Park: The Game, Back to the Future: The Game oraz Tales of Monkey Island. Podobnie dzieje się w innych wirtualnych sklepach z grami. Większość tytułów jest jeszcze dostępna, jednak można się spodziewać, że będą one powoli znikać z dystrybucji.

Telltale Games przechodzi teraz przez proces likwidacji, który jest podobny do ogłoszenia upadłości, ale nieco bardziej przyjazny i szybszy. Ma on się zakończyć 30 listopada.

Koniec działalności firmy nie musi wcale wiązać się z bankructwem. W tym przypadku oznacza to, że udało się znaleźć kogoś, kto był skłonny zapłacić za jej aktywa wystarczającą kwotę, aby spłacić wierzycieli. – tłumaczy Brandon Huffman z firmy Odin Law & Media. Więcej o tym możecie przeczytać w raporcie Mike’a Futtera na GameDaily.

Telltale

Fot. Telltale Games

Zobacz również: Sony wycofało się z E3 2019

A co to oznacza dla nas, graczy? Póki co więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo czy gry znikają na stałe, czy po przeprowadzeniu likwidacji, dystrybucją gier zajmie się inny wydawca. W końcu większość gier stworzonych przez Telltale została stworzona w oparciu o licencje zewnętrznych firm, którym może zależeć na dalszej sprzedaży, jednocześnie komplikuje to całą sprawę, ponieważ każda umowa będzie musiała zostać oddzielnie odświeżona lub zawarta od nowa. Niemniej wszystkie wcześniej zakupione gry pozostaną w bibliotekach swoich właścicieli.

Źródło: vg247 / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?