Harry Potter: Wizards Unite – poznaliśmy pierwsze szczegóły

Studio Niantic nareszcie uchyliło rąbka tajemnicy i zdradziło pierwsze szczegóły na temat Harry Potter: Wizards Unite, nowej produkcji inspirowanej Pokemon GO.

Harry Potter: Wizards Unite po raz pierwszy zapowiedziano w zeszłym roku, kiedy Warner Bros. ogłosił współpracę z twórcami Pokemon GO. Jednak do tej pory nie wiedzieliśmy o projekcie nic, poza tym, że także będzie wykorzystywał technologię rzeczywistości rozszerzonej. Komunikat zamieszczony na oficjalnej stronie tytułu zdradził nieco więcej.

W grze wybierzemy jedną z trzech profesji: Aurora, Profesora lub Magizoolog, po czym zostaniemy wcieleni do Sił Specjalnych Kodeksu Tajności. Naszym zadaniem będzie usuwanie anomalii ze świata Mugoli, które pojawiły się na skutek tajemniczego kataklizmu. Podobnie jak stworki z Pokemon GO, dostrzeżemy je spoglądając na świat przez telefon. Ponadto podczas rozgrywki powalczymy z napotkanymi przeciwnikami, uratujemy innych magów. Ze wszystkim poradzimy sobie rzucając zaklęcia, te jednak będą ograniczone energią magiczną. Odnowimy ją w porozrzucanych w świecie Mugoli karczmach. Oprócz karczm odwiedzimy również cieplarnie, gdzie zbierzemy składniki do magicznych mikstur oraz fortece – wieloosobowe misje, nastawione na współpracę między graczami.

Zobacz również: Gracze Anthem żądają przywrócenia błędu w grze

Premierę zaplanowano jeszcze na ten rok. Dla użytkowników systemu Android otwarto już wstępną rejestrację w Google Play. Właściciele urządzeń z iOS muszą jeszcze poczekać.

Źródło: harrypotterwizardsunite.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?