Marvel’s Avengers – gra nadal nie zwróciła kosztów projektu!

Projekt Marvel’s Avengers nadal nie zwrócił kosztów produkcji gry i spowodowało to, że ​​Square Enix poniosło spora stratę w ostatnim kwartale.

Nie jest tajemnicą, że Marvel’s Avengers nie spełnił oczekiwań, ale teraz zostało potwierdzone, że sprzedaż gry rzeczywiście była niższa niż oczekiwano. W rzeczywistości gra nadal nie zwróciła kosztów rozwoju, a to oznacza, że ​​Square Enix poniósł stratę w wysokości około 67 milionów dolarów.

IGN podzielił się komentarzami prezesa firmy Yosuke Matsude, który stwierdził, że  sprzedaż Marvel’s Avengers była niższa niż oczekiwaliśmy i nie jest w stanie całkowicie zrównoważyć amortyzacji kosztów rozwoju gry.

Niedawno analityk gier David Gibson wyjaśnił, że firma sprzedała tylko 60% planowanych kopii gry, której produkcja prawdopodobnie kosztowała około 100 milionów dolarów.

Podczas gdy Marvel’s Avengers oferuje całkiem niesamowity tryb fabularny dla jednego gracza, to element sieciowy był rozczarowujący.

Jeśli chodzi o sposób, w jaki Square Enix planuje zwiększyć sprzedaż, Matsuda dodał później: Mamy nadzieję nadrobić powolną początkową sprzedaż, oferując wystarczającą ilość dodatkowej zawartości, aby zwiększyć naszą sprzedaż. 

Jak wiemy do gry zmierza również Spider-Man, niestety planowo tylko na konsole Play Station..

Zobacz również: Hawkaye – Jeremy Renner udostępnia zdjęcia pobitego bohatera!

Marvel’s Avengers zaczyna się w Dniu A, kiedy to Kapitan Ameryka, Iron Man, Hulk, Czarna Wdowa i Thor otwierają nową, zaawansowaną technologicznie kwaterę główną Avengersów w San Francisco. Uroczystości kończą się tragicznie, gdy nieznany wróg doprowadza do katastrofalnego wypadku i gigantycznych zniszczeń. Obwiniani za wszystko Avengersi rozwiązują grupę. Pięć lat później wszyscy superbohaterowie są wyjęci spod prawa, a świat znajduje się w niebezpieczeństwie. Zdeterminowana, młoda kobieta imieniem Kamala Khan postanawia na nowo zjednoczyć i odbudować Avengersów, by powstrzymać tajemniczą organizację o nazwie AIM.


Źródło: comicbookmovie / zdjęcie wprowadzające: Marvel’s Avengers

 

 

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?