Pokemon GO z systemem przyjaciół i wymianami

Praktycznie od początku gry Niantic obiecywał graczom wprowadzenie do Pokemon GO systemu wymian pokemonami. Jednak wszyscy pamiętają początki gry, w której developer miał inne zmartwienia na głowie. Teraz gra zbliża się powoli do swoich drugich urodzin i … w końcu doczekaliśmy się zapowiadanych zmian.

Pierwszą nowością jaką ostatnia aktualizacja wprowadziła do gry jest wspomniany system przyjaciół. Każdy z graczy ma swój unikalny kod, który może udostępnić innym pokemoniarzom. Po jego wpisaniu mogą oni wysłać nam zaproszenie do grona znajomych. Później pozostaje nam już tylko zaakceptowanie otrzymanego zaproszenia i stajemy się wirtualnymi przyjaciółmi. Co nam to daje?

Przyjaciele mogą liczyć na bonus w postaci premii do ataku (w przypadku wspólnych raidów i walki w gymie) oraz dodatkowych Premier Balli. Poziom przyjaźni wpływa także na koszt wymiany pokemonów między trenerami. W Pokemon GO znajdziemy aż 4 stopnie znajomości: Good Friend, Great Friend, Ultra Friend i Best Friend.

Dodatkową korzyścią jaka płynie z posiadania przyjaciół jest możliwość przesyłania między nimi prezentów. To nowe przedmioty, które otrzymać można za kręcenie PokeStopami. Każdemu ze swoich znajomych możemy raz dziennie wysłać Gift i raz dziennie może on nam się zrewanżować. W prezentach znaleźć możemy Balle, Potiony, Revive oraz Berry. Znajdują się w nich także specjalne jajka (7 km) z których wykluwają się pokemony z rejonu Kanto w wersji Alola.

Zobacz również: Kwadrans rozwałki z Yakuzy Kiwami 2

Graczy najbardziej cieszy możliwość wymieniania się pokemonami. Aby dokonać wymiany trenerzy muszą być przyjaciółmi i znajdować się w odległości nie większej niż 100 metrów od siebie. Podczas wymiany niewielkiej zmianie ulega zarówno CP, jak i ilość HP przekazywanego pokemona. Zmienia się także jego IV (w sposób losowy). Może ono zarówno się zwiększyć, jak i spaść.

Oprócz ryzyka w postaci spadku IV gracze muszą liczyć się także z kosztem w postaci utraty pewnej ilości Stardustu. Na pierwszym poziomie znajomości (Good Friend) koszt ten wynosi od 100 do nawet 1 000 000 pyłu. Wprawdzie w miarę polepszania naszych przyjaźni koszty te mają spadać, to jednak nie wiemy jak bardzo będzie to zauważalne.

Na pocieszenie po utracie drogocennego dustu, trenerzy mogą liczyć na rekompensatę w postaci dodatkowych cukierków z transferowanego pokemona. W zależności od odległości jaka dzieli miejsca wymienianych pokemonów możemy otrzymać od 1 do 3 cukierków.

Źródło: Pokemongolive.com / Ilustracja wprowadzenia: Pokemongolive.com

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?