Polskie Blair Witch ze zwiastunem premierowym

Blair Witch to horror psychologiczny stworzony przez polskie studio Bloober Team. Produkcja od dzisiaj jest już dostępna na PC i konsoli Xbox One, a przypomina o tym świeży trailer.

Od dzisiaj można już ogrywać nowe dzieło krakowskiego Bloober Team, którego członkowie postanowili zmierzyć się z dorobkiem kultowego filmu grozy. Gra Blair Witch zadebiutowała na PC oraz konsoli Xbox One. Warto wspomnieć, że posiadacze abonamentu Xbox Game Pass produkcję mogą zainstalować za darmo.

Zobacz również: Need for Speed: Heat z 2-godzinnym gameplayem!

Akcja gry toczy się w Burkittsville, w Maryland w roku 1996. Głównym bohaterem gry jest były policjant Ellis, który wyrusza na poszukiwania zaginionego chłopca. W tym zadaniu pomaga mu wierny pies Bullet. W ten sposób protagonista trafia do lasu Black Hills, w którym zmierzyć się będzie musiał nie tylko z własnymi koszmarami, ale także legendarną wiedźmą Blair.

Rozgrywka w Blair Witch opiera się głównie na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek, a bardzo ważną rolę odgrywa w niej pies głównego bohatera. Bullet nie tylko może ostrzegać Ellisa przed niebezpieczeństwem, wykonuje też proste komendy. Produkcja powinna wystarczyć na 6 – 8 godzin zabawy, choć przy pierwszym przejściu nie odkryjemy wszystkiego.

Warto wspomnieć, że tytuł bazuje na serii filmów Blair Witch Project i jest jej kanoniczną częścią.

Źródło: youtube.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?