Project Medieval – Rockstar Games może pracować nad grą osadzoną w średniowieczu

Według jednego z grafików zatrudnionych w Rockstar Games, studio pracuje nad grą, której akcja toczyć się będzie w średniowieczu. Po GTA V oraz Red Dead Redemption 2 byłaby to ciekawa odmiana. Na razie wszystko pozostaje jednak w sferze plotek.

Studio Rockstar Games może pracować nad nowym IP o kryptonimie Project Medieval. Po gangsterskiej serii Grand Theft Auto oraz osadzonych na Dzikim Zachodzie dwóch częściach Red Dead Redemption, deweloperzy mogą nas zabrać do średniowiecznej Europy. Wskazuje na to wpis w CV jednego z pracowników firmy. Tytuł miałby trafić na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett.

To rodzi oczywiście wiele pytań. Czy produkcja mogłaby zmierzyć się z popularnością RDR 2? Autorzy poszliby w ślady Kingdom Come: Deliverance od czeskiego Warhorse Studios, czy też wprowadzili własne rozwiązania?

Zobacz również: Krew, śmierć i odkupienie – historia serii Red Dead!

Przez pewien czas wzmianka o projekcie znajdowała się na profilu członka Rockstar Games, Pawasa Saxena. Hindus wyjawił, że odpowiada za tworzenie obiektów związanych ze średniowiecznym stylem architektonicznym. Deweloper usunął jednak tę informację. Swoje trzy grosze do tego tematu dołożyli także użytkownicy forum Reddit, których zdaniem nowa gra „gwiazd rocka” miałaby skupić się na pojedynkach na miecze.

Wszystko układa się w całkiem logiczną całość, gdy dodamy do tego jeszcze fakt, iż firma poszukuje ludzi do prac nad grą z otwartym światem. Jednak w tym wypadku może chodzić o wyczekiwane GTA 6. Podczas imprezy Brazil Game Show 2019 rychły debiut „szóstki”sugerował aktor Steven Ogg, który w GTA V wcielił się w socjopatę Trevora Philipsa.

Temat Project Medievel wypływa nie pierwszy raz. Firmę już wcześniej miała pracować nad grą, ale postanowiła anulować ten proces. W tym przypadku pozostaje nam więc czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Rockstar Games.

Źródło: gamesradar.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?