PS5 z wizualizacją na bazie szkiców patentowych

Kilka dni temu w sieci pojawiły się rysunki patentowe przestawiające wygląd nadchodzącej konsoli PS5. Na ich podstawie powstała wizja dev-kitu. Czy będzie to ostateczna wersja nowego sprzętu, czy może jedynie jeden z projektów?

Wygląda na to, że w przypadku konsoli PlayStation 5 nie będziemy mieli do czynienia z niewyróżniającym się pudłem do gier. Wiele wskazuje, że nowa konsola będzie zachwycać nie tylko mocnymi podzespołami, ale również futurystycznym designem. Jednym z dowodów na to jest tajemniczy patent Sony, który został zaprezentowany przez redakcję LetsGoDigital. Przestawia on nieznane urządzenie, którego projekt stworzył Yusuhiro Ootori – inżynier japońskiego giganta. Serwis postanowił zresztą na tym nie poprzestać i przygotował artystyczną wizualizację PS5.

Zobacz również: The Dark Pictures: Man of Medan – premierowy zwiastun

Temat pewnie przeszedłby bez echa, wrzucony do worka kolejnych, niepotwierdzonych doniesień. Tak się jednak nie stało, bo jeden z deweloperów przyznał na Twitterze, że właśnie taki dev-kit ma w biurze. Był to Matthew Stott z Codemasters, który szybko usunął niefortunny wpis. Producent będzie miał zapewne z tego powodu nieprzyjemności, bo Sony pilnie strzeże tajemnicy PS5. Lawina jednak już runęła i internauci żywo komentują ten temat.

Oczywiście nie możemy być pewni, że jest to finalna wersja konsoli. Projekt może przestawiać jedną z wielu wizji Sony. Nawet jeśli dokładnie taki dev-kit trafi do deweloperów, nie oznacza to, że w tej samej formie otrzymają go gracze.

Źródło: letsgodigital.org / Ilustracja wprowadzenia: wizualizację stworzył serwis letsgodigital.org

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?