Steam oferuje już niemal 30 tysięcy gier

Na platformie Steam można kupić już niemal 30 tysięcy gier. Co więcej blisko połowę z nich dodano w ciągu ostatnich dwóch lat.

Według danych serwisu SteamSpy platforma firmy Valve oferuje już 27397 gier. Liczba ta jest znacząca o tyle, że obejmuje tylko same gry, wykluczono z niej DLC, oprogramowanie oraz filmy, które Steam również ma w swojej ofercie, a których suma to kolejne 21 tysięcy. Co więcej, około 9300 gier wydanych zostało w 2018 roku, a około 6700 pojawiło się w 2017 roku. Oznacza to, że ponad połowa, około 53% gier na Steam, ukazała się w ciągu dwóch lat od pojawienia się Steam Direct. Jeżeli ten wzrost będzie trwał, możliwe, że do końca obecnego roku na Steamie pojawi się ponad 10000 nowych gier.

Zobacz również: Sekiro: Shadows Die Twice – nowy gameplay pokazuje jeszcze większą dynamikę

Steam

Tom Clancy’s The Division 2 to ostatni tytuł, którego dystrybucja ominie platformę Steam. Fot. materiały prasowe

Warto jednak przypomnieć, że sklep Apple z oprogramowaniem na iOS osiągnął szczyt pół miliona gier w 2016 roku i od tego czasu systematycznie spadał. Ponadto obecnie wielu dużych twórców odchodzi od dystrybucji na Steamie oferując zamiast tego własne platformy. Największym konkurentem platformy wydaje się Epic Games Store, pobierający od twórców gier dużo niższy procent z zysków. Do tego prowadzący dość agresywną kampanię marketingową, w ramach której oferuje niektóre z tytułów za darmo bez strac dla ich producentów. Niemniej nadal brakuje mu wielu narzędzie społecznościowych, które Steam od pewnego czasu stale usprawnia. Niewykluczone zatem, że w najbliższych latach będziemy obserwować fascynującą walkę gigantów. 

Źródło: SteamSpy / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?