The Walking Dead: Final Season – ostatni sezon na PC tylko w Epic Games Store

Skybound Entertainment poinformowało, że przygotowywany ostatni odcinek The Walking Dead: The Final Season, w wersji na PC dostępny będzie tylko poprzez Epic Games Store.

Epic Games Store nie ustępuje w poszerzaniu swoich wpływów na rynku dystrybucji gier. Właśnie ogłoszono, że ostatni odcinek The Walking Dead: The Final Season dostępny będzie tylko za pośrednictwem platformy twórców Fortnite. Po wycofaniu ze sprzedaży we wrześniu, gra ma powrócić 15 stycznia wraz z wydaniem trzeciego i przedostatniego odcinka pt. Broken Toys. Jednak data premiery ostatniego epizodu nie jest jeszcze znana. Oczywiście gracze, którzy wcześniej zakupili tytuł będą mogli pobrać grę z pierwotnych sklepów. Jedynie nowi nabywcy będą musieli skorzystać z Epic Games Store. W informacji nie wspomniano również o wersjach konsolowych. Jednak nie ma podstaw, aby wątpić w ich pojawienie się w ofercie PlayStation Store, Microsoft Store i Nintendo eShop.

Zobacz również: The Farm 51 dołącza do Kinguin Indie Valley – World War 3 ze zniżką!

Los The Walking Dead: The Final Season stanął pod znakiem zapytania, kiedy w trakcie produkcji studio Telltale ogłosiło upadłość. Wkrótce po tym zwolniono także większość pracowników firmy, a część wydanych dotąd gier wycofano z dystrybucji. Dokończeniem przygód Clementine ostatecznie zajęło się studio Still Not Bitten, złożone z byłych pracowników Telltale.

Przy okazji ogłoszenia współpracy z Epic Games, Skybound wraz z Melissą Hutchison, aktorką podkładająca głos Clementine, odpowiedziało na pytania zadawane przez graczy. Chyba najistotniejszą ze wszystkich informacji była ta, że studio nie pracuje nad żadnym innym z porzuconych przez Telltale tytułów. Oznacza to tyle, że raczej nie zagramy z drugą część The Wolf Among Us czy Stranger Things, ani żaden inny zapowiedziany tytuł.

Źródło: Skybound / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?