Zapowiedziano Alien: Blackout – obcy zaatakuje na urządzeniach mobilnych

Plotkowano o nim jeszcze w listopadzie. Dzisiaj usłyszeliśmy oficjalną zapowiedź Alien: Blackout. Gra opowie o Amandzie Ripley i trafi na urządzenia mobilne.

Nareszcie doczekaliśmy się pierwszych informacji o Alien: Blackout. O tytule pierwszy raz usłyszeliśmy jeszcze pod koniec listopada zeszłego roku, kiedy 20th Century Fox zarejestrowało nowy znak towarowy. Nowa gra będzie, tak jak się spodziewano, survival horrorem, a jego główną bohaterką zostanie Amanda Ripley. Córka znanej z filmów o Obcym Ellen Ripley, pojawiła się wcześniej w grze Obcy: Izolacja od studia Creative Assembly. Jednak całkiem niespodziewanie nowa gra o obcym będzie produkcją na urządzenia mobilne.

Zobacz również: Oto najnowsza zapowiedź Anthem

Nad Alien: Blackout pracują studia FoxNext Games, D3 Go! i Rival Games. Naszym zadaniem w grze będzie ucieczka, wraz z grupą ocalałych, ze stacji kosmicznej Weyland-Yutani. W unikaniu konfrontacji z ksenomorfem pomogą nam systemy stacji: kamery, czujniki oraz holograficzne mapy. Warto jednak zważać na ich zasilanie, bowiem to będzie ograniczone, co więcej część z nich będzie uszkodzona. Do przejścia otrzymamy siedem poziomów. Ponadto twórcy zapowiadają, że zachowania Obcego będą trudne do przewidzenia, a podążający za nami ocaleni nie zawsze będą posłuszni. Tych nieposłusznych zawsze będziemy mogli poświęcić, aby ratować pozostałych.

Nie podano jeszcze daty premiery. Gra będzie dostępna na App Store, Google Play oraz Amazon Appstore

Źródło: d3go / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?