Czy Punisher zostanie usunięty?!

Zamieszki na Kapitolu w Waszyngtonie wywołały wiele negatywnych emocji. Obrały one jednak niespodziewany kierunek. Ludzie żądają usunięcia postaci Punishera.

fot. kadr z serialu The Punisher

Bezapelacyjnym symbolem zamieszek na Kapitolu w Waszyngtonie sprzed kilku dni stał się człowiek w czapce z rogami, przypominającymi bizona. Znalazła się jednak grupa ludzi, którzy to w szeregach szturmujących siedzibę Kongresu wypatrzyli inny element charakterystyczny. Niektórzy z uczestników zamieszek posiadali naszywkę z wyjątkową czaszką Punishera. Postaci komiksowej kochanej przez wielu za swoją bezkompromisowość i brutalną wendetę przeciwko osobom, które skrzywdziły jego rodzinę. Postać Franka Castle (a.k.a Punishera), a także jego logo – charakterystyczna biała czaszka, stały się symbolem kary dla przestępców i terrorystów. Wiążą się one również, ze zwalczaniem przemocy przemocą. Bardzo często można go spotkać w połączeniu z frazą Bóg osądzi naszych wrogów. My zorganizujemy im to spotkanie. Symbol ten wykorzystywało wiele różnych grup. Na przykład, na swoim sprzęcie podczas działań zbrojnych białą czaszkę Punishera malowali amerykańscy żołnierze w Iraku.

Zobacz również: Arnold Schwarzenegger wywołuje Conana w wiadomości do świata

Każde tego typu nawiązanie w różnych grupach zbrojnych, czy to policyjnych, czy wojskowych spotykały się ze zdecydowanym sprzeciwem wielu fanów, a przede wszystkim twórców postaci. Nie mogli oni już jednak zmienić tego, co stworzony przez nich symbol reprezentuje. Rozmowy na temat kontrowersji związanych z symbolem Punishera rozgorzały na nowo w związku z zamieszkami z 6 stycznia. Zdaniem wielu, Marvel powinien zrobić znaczny ruch w związku ze swoją postacią. Jedni uważają, że marka powinna w bardzo restrykcyjny sposób licencjonować symbol, aby nikt nie ośmielił się go w niekontrolowany sposób powielać. Inni mają bardziej drastyczne poglądy i uważają, że postać powinna zostać usunięta z panteonu bohaterów Marvela. Drugie z tych działań wydaje się z kolei innym osobom niedorzeczne, gdyż zakrawa o cenzurę, a przy tym oddaje w pełni symbol do dyspozycji grupom związanym z przemocą. Decyzja pozostaje w rękach firmy Marvel. Miejmy nadzieję, że podejmie ona słuszne i niewymuszone przez nikogo kroki.


Źródło: Twitter.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ridge pisze:

Minister kultury Federacji Rosyjskiej miał rację mówiąc że „Jeśli dorosły czyta komiksy, to przyznaje: Jestem kretynem, czytam komiksy”.


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?