Advertisement
Advertisement

Graham Masterton – w Polsce startuje projekt autora pod hasłem W więzieniu pisane!

Graham Masterton, autor wielu bestsellerowych powieści, który w październiku tego roku przybył z ponowną wizytą do Polski, nie daje nam o sobie zapomnieć! Już w styczniu ruszyć ma w naszym kraju projekt W więzieniu pisane firmowany nazwiskiem autora – skierowany jest on po więźniów osadzonych w polskich więzieniach. Masterton wpadł na ten ciekawy pomysł po odwiedzeniu Zakładu Karnego w Wołowie w pobliżu Wrocławia w ramach trasy promocyjnej po Aglomeracji Wrocławskiej. Co zadziwiające, po spotkaniu z więźniami, którzy dali się autorowi poznać jako bardzo ciekawi i oczytani ludzie uwielbiający jego prozę, stwierdził, że są oni jedną z najbardziej entuzjastycznych grup, z którymi dane było mu się spotkać oraz, że są oni w stanie tworzyć własne opowiadania!

WRITTEN IN PRISON AWARDDo konkursu W więzieniu pisane zaproszeni są przez Mastertona więźniowie z całej Polski, z których każdy ma jego zdaniem do opowiedzenia własną ciekawą historię, lecz brakuje im szansy na przekazanie jej oraz swoich pomysłów i emocji światowi zewnętrznemu. Uczestnictwo w konkursie ma dać im przekonanie, że ktoś poza więzieniem interesuje się ich życiem, chce usłyszeć głos dobiegający z wnętrza ich cel. Więźniowie mogą pisać o czym tylko chcą, wszystko zależy od ich wyobraźni. Po dokonaniu preselekcji, najlepsze z opowiadań zostaną przetłumaczone na angielski i przesłane do Masterona, który samodzielnie wyłoni z nich trójkę laureatów. Na twórców najlepszych prac czekają liczne nagrody, między innymi długopisy, książki i podziękowania podpisane przez pisarza, który ponownie przyleci do Polski specjalnie w celu ich osobistego wręczenia!

Graham i Kuczera

Na pozytywny odzew dyrektora Zakładu Karnego w Wołowie oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej autor nie musiał oczywiście długo czekać. Akcję oprócz samego autora oraz Domu Wydawniczego REBIS wesprze również Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie. Pisarz przesłał do więźniów także list zachęcający do udziału w konkursie:

Witam Cię bardzo serdecznie w pierwszym konkursie W więzieniu pisane! Każdy nosi w sobie własną historię – Ty również. Możesz napisać historię miłosną, zabawną, fantasy, grozy lub kryminał. Może ona też opowiadać o twoich prawdziwych doświadczeniach! Jestem bardzo ciekawy jakie historie masz mi oraz polskim czytelnikom do opowiedzenia. Zdaję sobie sprawę, że więzienie nie daje Ci możliwości przekazania światowi zewnętrznemu twoich uczuć, marzeń oraz planów na przyszłość – teraz dzięki konkursowi W więzieniu pisane otrzymujesz taką możliwość. Do dyspozycji masz tysiąc słów, więc postaraj się, aby zawarte w nich opowiadanie było jednocześnie nietypowe oraz tak życiowe, jak tylko potrafisz – czytelnicy powinni wczuć się w rolę wykreowanych w nim postaci. Żadna praca nie zostanie pominięta, a ja osobiście wybiorę trzy najlepsze. Przyjadę ponownie do Polski, co robię z resztą bardzo często, aby wręczyć zwycięzcom nagrody. Konkurs ten jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że dla Ciebie również. Ma to jednak być nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale też do ujawnienia swoich dotąd niewyrażonych publicznie myśli. Życzę powodzenia!

Slide1

Zobacz również: Polskie filmy w Wielkiej Brytanii – rekordowy rok 2016!

Graham Masterton jest bardzo popularnym na świecie autorem horrorów oraz kryminałów, z których najbardziej znane powieści to: ManitouKostnicaZwierciadło piekieł oraz Wizerunek zła. Jego zainteresowanie Polską związane jest z pochodzeniem jego prapradziadka, który wyemigrował z naszego kraju w latach 90. XIX wieku, aby uniknąć wcielenia do Armii Imperium Rosyjskiego. Osiadł on w Londynie, gdzie został agentem teatralnym. Masterton pierwszy raz przybył do Polski ze swoją żoną Wiescką w roku 1989 i od tamtaj wizyty robi to regularnie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie prace powstaną w ramach konkursu i czekamy na wyniki! Jeśli konkurs okaże się u nas sukcesem, autor planuje powtórzyć akcję także na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii!

Źródło: grahammasterton.blox.pl/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?