Zmarł twórca Egzorcysty, William Peter Blatty

W czwartkowy wieczór 12 stycznia w szpitalu w Bethesda w stanie Maryland odszedł od nas William Peter Blatty. Pisarz zmarł mając 89 lat, a powodem śmierci był rodzaj raka krwi, szpiczak mnogi. William sławę i rozgłos zdobył tworząc Egzorcystę, który jak się potem okazało był pierwowzorem dla jednego z największych dreszczowców w historii kina.

Zobacz również: Te książki w Empiku sprzedawały się najlepiej w roku 2016!

Blatty próbował swoich sił także jako scenarzysta, do czego z całą pewnością miał dryg. Świadczyć o tym mogą liczne nagrody, między innymi Oscar za najlepszy scenariusz adaptowany, właśnie do sztandarowego EgzorcystyMoże się to wydawać dziwne i zaskakujące, ale William swoją pisarską karierę, rozpoczynał od bardziej humorystycznych tekstów takich jak np. Johnie Goldfarb, proszę do domu!. Scenariusze, od których zaczynał (m. in. Różowa Pantera: Strzał w ciemnościWielki skok na bank) także były utrzymane w podobnej, lżejszej konwencji.

William Blatty ksiazki

Egzorcysta zadebiutował w 1971 roku. Fabuła książki inspirowana była prawdziwymi wydarzeniami i opisywała historię dwóch księży próbujących pokonać demona, który wszedł w 12-letnią dziewczynkę. Recenzję książki możecie przeczytać tutaj.

Źródło: booklips.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?