T2 Trainspotting – głośna powieść Irvine’a Welsha ukaże się już wkrótce!

W połowie lutego nakładem wydawnictwa Burda Książki ukaże się jedna z najgłośniejszych książek Irvine’a Welsha, T2 Trainspotting. To wielkie wydarzenie, bo jednocześnie do kin wchodzi ekranizacja T2 Trainspotting– czyli znowu będzie głośno o ekipie wykolejeńców z Edynburga.

Po dwudziestu latach antybohaterowie kultowego Trainspotting powracają! Po nieudanej próbie podbicia Londynu, jako kombinator, alfons, mąż, ojciec i biznesmen Sick Boy ma teraz nowy, szalony projekt: chce wyreżyserować film pornograficzny. Oczywiście projekt, nie mógł by się powieść bez ekipy z Edynburga. Grupa starych znajomych ćpunów, nimfomanka, a na ich drodze opętany zemstą Begbie. To mieszanka wybuchowa, chyba wszystko może się nie udać. I co z tego?

landscape 1483457548 begbie renton t2 trainspotting

Zobacz również: Już trzeci rok z rzędu w USA rosła sprzedaż tradycyjnych książek!

To książka bezpardonowa, obsceniczna i wulgarna, a przy tym pełna humoru opowieść o życiu, ludziach i przyjaźni. Poznasz świat, w jakim nie chciałbyś żyć, a który żal opuścić! Irvine Welsh jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych, autorem 11 powieści, kilku scenariuszy i sztuk teatralnych. Pojawia się też jako aktor w epizodach w ekranizacjach jego prozy (w Trainspotting też!). Mieszka w Chicago, ma dom w Malibu i oczywiście w Edynburgu. Był: narkomanem heroinistą i kokainistą, robotnikiem naprawiającym telewizory, punkiem w Londynie, gitarzystą, DJem w klubach, studentem (w Edynburgu, dokąd grzecznie wrócił po szaleństwach najwcześniejszej młodości, i gdzie skończył studia). Jest pisarzem – gwiazdą. Ma o 20 lat młodszą (drugą) żonę i nadal pisze szkockim dialektem swoją niegrzeczną prozę, w której roi się od wulgaryzmów, narkotyków i nielegalnych pomysłów na życie. I która przez krytyków bywa porównywana do prozy Jamesa Joyce’a.

Jeśli poczuliście się zachęceni, to rzućcie okiem na TEN oto fragment książki. Satysfakcja gwarantowana!

16176957 1645416315475351 2103869592 n

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?