Książkowe zapowiedzi na Star Wars Celebration!

Największa impreza fanów gwiezdnowojennego uniwersum, Star Wars Celebration już za nami. Jak zwykle nie mogło obejść się bez książkowych zapowiedzi, w końcu one stanowią drugą po filmach wykładnię wiedzy i informacji o wydarzeniach z odległej galaktyki. Nadchodzące powieści będą wydawane w serii Journey to Star Wars: The Last Jedi, podobnie jak miało to miejsce z publikacjami przed Przebudzeniem Mocy. A oto czego nowego możemy się spodziewać z książkowej stajni Star Wars:

Star Wars: Phasma

Star Wars Phasma 1 600x912 

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących tworach Disneya Kapitan Phasma dostanie więcej uwagi aniżeli miało to miejsce przy Przebudzeniu Mocy. Jak można się domyśleć tajemnicza i elitarna komandos musiała wydostać się ze zgniatarki na śmieci i dalej służyć Nowemu Porządkowi. O jej przygodach będzie można przeczytać także w komiksie Captain Phasma autorstwa Kelly’ego Thompsona i Marco Checchetto.

Star Wars: The Legend of Luke Skywalker

star wars the legends of luke skywalker

Ken Liu, autor The Legends of Luke Skywalker jest wielkim fanem science-fiction. Jak sam przyznaje, jego pierwszą powieścią z tego gatunku była nowelizacja Imperium Kontrakatuje. Co więcej nadchodząca powieść nie będzie pierwszym zetknięciem autora z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Liu jest autorem krótkiego opowiadania w zbiorze Star Wars: From a Certain Point of View, które będzie miało premierę w październiku tego roku.

Zobacz również: Nowa książka ze świata Star Wars z okazji 40 rocznicy istnienia serii!

Star Wars: Leia: Princess of Alderaan

star wars books celebration orlando 11 696x1024

Mimo, że Star Wars: Leia: Princess of Alderaan jest powieścią przeznaczoną dla młodzieży to może być to przysłowiowa petarda. Claudia Grey pisząc Utracone Gwiazdy udowodniła większości fanów, że wie co robi. Czy powtórzy swój sukces? Pożyjemy zobaczymy.

Ujawniono także oficjalną okładkę nadchodzącej powieści Star Wars: Battlefront II – Inferno Squad będącej niejako odpowiedzią na Łotra 1, ale także prequelem do gry Battlefront II. Jej bohaterami jak tytuł wskazuje będzie okrutny Inferno Squad (polska nazwa nie jest jeszcze znana), którego celem jest dobicie resztek partyzantów działających kiedyś z Sawem Gerrerą. Autorka powieści, Christie Golden napisała już kanonicznego Mrocznego Ucznia, a także powieści zaliczane do Legend – Omen, HegemoniaSojusznicy. 

infernosquad

Amerykańska premiera Star Wars: Battlefront II – Inferno Squad zapowiedziana jest na 25 lipca 2017 roku, z kolei daty premier książek zapowiedzianych na Star Wars Celebration nie są jeszcze znane.

Źródło: flickeringmyth.com / ilustracja wprowadzenia: starwarsnewsnet.com

Star Wars: Battlefront II – Inferno Squad

Stały współpracownik

Wielbiciel francuskich komedii i ogromny fan Gwiezdnych Wojen. W wolnych chwilach lubi oderwać się od rzeczywistości przy dobrych animacjach

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?