Serial Jakuba Ćwieka wydany za granicą!

Jednooki król – serial audio Jakuba Ćwieka, autora m.in. Kłamcy i Chłopców – zostanie wydany na rynkach zagranicznych: w Holandii, Danii i Szwecji. To projekt Storytel Original, czyli audiobookowego odpowiednika Netflixa z własnymi produkcjami do słuchania.

Projekt Sotrytel Original wydaje audiobooki nie na podstawie znanych powieści, ale oryginalnych historii przygotowanych do adaptacji w formie dziesięcioodcinkowych seriali. Opiekują się nim redaktorzy m.in. czasopisma Nowa Fantastyka – Marcin Zwierzchowski i Michał Centarowski. 

Serial zdobył na Storytel ogromną popularność, stąd plan, by przetarł szlaki na zagranicznych rynkach. Jak deklaruje w wypowiedzi dla serwisu Paradoks Michał Szolc, manager w Storytel.pl, Storytel Original budzi wielkie nadzieje firmy i będzie rozwijany, planowane są kolejne tytuły na rynek zagraniczny. Cały czas trwa nabór nowych prac do adaptacji.

Jednooki król

Opis Jenookiego króla od wydawcy:

Kiedyś ludzie bali się ciemności, teraz muszą się do niej zaadaptować. Ogólnoświatowa epidemia odebrała ludzkości wzrok, pogrążając nasz świat w mroku. Przystosowaliśmy się jednak do tego, oswoiliśmy tę nową rzeczywistość, zapominając o strachu przed tym, czego nie widzimy. On chce znowu nas tego nauczyć – on, widzący, król wśród ślepców. Pierwszą lekcją jest trup młodego mężczyzny, znaleziony na Rynku we Wrocławiu… Marcin Perchuć czyta audiobook Jakuba Ćwieka, realizowany w ramach projektu Storytel Original. „Jednooki król” to serial audio, łączący w sobie kryminał z fantastyczną wizją bliskiej przyszłości, w której ludzkość utraciła najważniejszy ze zmysłów. Nie boicie się ciemności, prawda?

https://www.youtube.com/watch?v=bePw3Q8wEX0

Na sierpień zapowiedziano premierę dwóch kolejnych seriali: Zeitgeist Michała Protasiuka (czyta Antoni Pawlicki) oraz ciąg dalszy Pani doktor Weroniki Wierzchowskiej (czyta Ada Fijał). 

Źródło: Paradoks, ilustracja wprowadzenia: materiały Storytel

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?