Autorka Dziewczyny z Pociągu kończy pracę nad kolejną książką!

Paula Hawkins, autorka bestsellera Dziewczyna z pociągu, który w tym roku trafił również na ekrany kin, ogłosiła właśnie bliskie zakończenie prac nad kolejną powieścią! Książka o tytule Into the Water trafić ma do księgarni na całym świecie już 2 maja 2017 roku. Autorka zapowiada, że będzie to mroczny thiller kryminalny zagłębiający się w zakamarki ludzkiej psychiki oraz w mrożące krew w żyłach tajemnice rodzinne:

Historia ta dojrzewała we mnie już od dłuższego czasu. Istnieje coś pociągającego w opowieściach, które ludzie sobie przekazują, w jaki sposób to robią. Wszyscy świadomie lub nie ukrywamy pewne opinie i prawdy, przez co nasze wspomnienia stają się zamazane, a cała historia mętna.

paula hawkins

Hawkins ujawniła również kilka szczegółów dotyczących powieści, które fanom Dziewczyny z pociągu mogą osłodzić okres oczekiwania na nową powieść:

Into the Water poruszać się będzie w bardzo podobnym do mojej poprzedniej książki gatunku i również zostanie opowiedziana przez kobiety. To jednak koniec podobieństw, a w konsekwencji wyjdzie z tego zupełnie inna powieść. Nie rozmawiam o niej za dużo, z uwagi na fakt trudności w wytłumaczeniu fanom czego dokładnie mogą się spodziewać. Powieść będzie mieć bowiem gotycki klimat, skupi się na kobietach oskarżonych o czary – bardzo chciałam poruszyć ten temat. Nie chcę jednak, żeby fani pomyśleli, że będzie to kolejna książka o polowaniach na czarownice, dlatego tak trudno to wyjaśnić. Klimat północnej Anglii najlepiej nadaje się na powieść w tym klimacie i właśnie dlatego zdecydowałam się na umiejscowienie tam akcji. 

Redaktor powieści Sarah Adams tak komentuje swoje odczucia dotyczące książki:

Fabuła Into the Water skąpana jest w atmosferze wszechobecnej podejrzliwości i powracających mrocznych duchów z przeszłości. Jest to przerażająca, poruszająca, głęboko satysfakcjonująca lektura, która zachwyciła mnie od pierwszej aż do ostatniej strony. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się wiadomością o niej z fanami Dziewczyny z Pociągu oczekującymi kolejnego bestsellera.

into the water

Zobacz również: La La Land – nowy materiał zza kulis poświęcony muzyce z filmu

Opis: W małym miasteczku na północy Wielkiej Brytanii, w przeciągu kilku tygodni odnalezione zostają zwłoki nastolatki oraz samotnej matki spoczywające na dnie rzeki. Historia skupia się na dwóch siostrach, których skomplikowane relacje znajdą się w centrum uwagi.

Czy Into the Water zdoła powtórzyć sukces ostatniego bestsellera Pauli Hawkins oraz doczeka się w najbliższych latach ekranizacji? Na te pytania będziemy mogli sobie odpowiedzieć już w maju!

Źródło: thebookseller.com/ Ilustracja wprowadzenia: cdn.thedailybeast.com

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?