Historia soundbarów firmy Samsung

Dźwięk to niezbędny element, który sprawia, że widz może w pełni doświadczać oglądanych treści. Coraz większe ekrany i wysoka rozdzielczość, jak w telewizorach QLED 8K, pozwalają przenieść kinowe wrażenia do domu. Jednak, aby efekt był kompletny obraz musi iść w parze z przestrzennym, wibrującym dźwiękiem, przenoszącym widzów w sam środek akcji. I tu z pomocą przychodzą soundbary, które potęgują wrażenia, niezależenie czy jest to film akcji, horror czy mecz piłki nożnej.

Pierwszy soundbar Samsung zadebiutował w 2008 roku podczas targów Consumer Electronics Show (CES). Kolejnych 12 lat to ciągły rozwój tej kategorii urządzeń, coraz to nowe rozwiązania i innowacje technologiczne, dzięki którym dźwięk jest dziś na równie wysokim poziomie co obraz.

Poznajmy historię soundbarów Samsung i sprawdźmy jak te urządzenia zmieniały się na przestrzeni lat.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?