Advertisement
Advertisement

Laptop do oglądania filmów i seriali? Czym się kierować przy wyborze?

W dobie dzisiejszej popularności laptopów użytkownicy mają pełen wachlarz propozycji od producentów sprzętu. Oferta jest na tyle szeroka i uściślona, że dosłownie każdy jest w stanie znaleźć urządzenie wręcz stworzone z myślą o nim samym. Co jeśli jednak jesteśmy fanami wielogodzinnego pochłaniania seriali i filmów? Nawet i w tym wypadku znajdziemy ciekawe propozycje. Czym jednak się kierować w doborze sprzętu?

Najważniejszym elementem na który powinniśmy zwracać uwagę to wyświetlacz w jaki został wyposażony nasz laptop. Dla przykładu Lenovo Yoga S940 został wyposażony w ekran o rozdzielczośći 4K wspierający standard VESA400 HDR oraz Dolby Vision. Na co to się przekłada? Rozdzielczość 4K czyli 3840 x 2160 sprawia, że wyświetlany obraz jest niezwykle ostry oraz wyraźny względem popularnych ekranów montowanych w laptopach o rozdzielczości Full HD. Do tego wielkość ekranu 14 cali powoduje, że przy takim zagęszczeniu pikseli na cal, nie będziemy w stanie gołym okiem ich zobaczyć. Wspierany standard HDR to nie lada gratka dla fanów Netflixa, na którym co raz więcej produkcji pojawia się właśnie w tym standardzie. Co daje nam HDR? Przede wszystkim lepszą jasność, która jest kilkukrotnie większa niż przy standardowych ekranach oraz o wiele dokładniejsze odwzorowanie odcieni kolorów, co dla kinomaniaków jest niezwykle ważne.

Bezspornie jednym z fundamentalnych elementów przy doborze jakiegokolwiek laptopa to specyfikacja. Komponenty w jakie dzisiaj producenci wyposażają swoje urządzenia potrafią wywołać zawroty w głowie osoby, która nie obcuje z tym na co dzień. Rzecz jasna nie każdy potencjalny nabywca posiada i musi posiadać wiedzę o generacjach procesorów, o tym czy lepsza będzie karta zintegrowana czy dedykowana, czy lepszy będzie dysk HDD czy SSD PCI-Express. Z doświadczenia wiem, że doradcy w sklepach elektronicznych nie zawsze posiadają odpowiednią wiedzę w zakresie urządzeń jakie sprzedają. Jeżeli faktycznie chcemy uniknąć rozczarowania po zakupie warto przekopać internet w poszukiwaniu rzetelnych recenzji i opinii.

Waga urządzenia to element, który nie tylko przy doborze laptopa jest kluczowy. Producenci od jakiegość czasu prześcigają się w sloganach, przekonując , że to właśnie ich sprzęt jest najlżejszy. Nie wzięło się to jednak z nikąd. Każdy użytkownik odczuje różnice biorąc do ręki laptopa gamingowego który potrafi ważyć ponad 2,5 kg a chociażby wspomnianą wcześniej Yogę, która waży połowę mniej. Podczas gdy oglądamy film mając na sobie położony laptop zdecydowanie odczujemy czy nie jest on zbyt ciężki i nie przeszkadza nam podczas chwili relaksu. Również podczas transportu niska waga urządzenia będzie stanowiła istotną rolę, w szczególności kiedy wybieramy się w dłuższą podróż czy też wakacje.

Każdy z nas zna chyba uczucie w momencie kiedy pracujemy czy też oglądamy serial i nagle na naszym telefonie / laptopie pojawia się informacja o niskim stanie baterii. W szczególności dotkliwe jest to w momencie gdy wokół nas nie znajduje się jakiekolwiek źródło prądu. Dlatego jeśli często podróżujecie i nie zawsze macie możliwość podłączenia się do gniazdka ze swoim sprzętem, warto zadbać o to, żeby nasz laptop nawet w takich okolicznościach nas nie zawiódł. Oczywiście na czas pracy naszego urządzania wpływa wiele czynników takich jak jasność ekranu czy też procesy jakie aktualnie są przetwarzane na naszym laptopie. Dlatego warto zainwestować w konstrukcję z pojemnym akumulatorem. Przykładowo Yoga S940 na jednym ładowaniu wytrzymuje nawet 9 godzin, co jest doskonałym wynikiem, biorąc pod uwagę, że ma jedynie 12 mm grubości.

Czynników wpływających na rozsądny wybór laptopa jest mnóstwo. Warto jednak pamiętać o tych kilku kluczowych a korzystanie z takiego urządzenia będzie nam sprawiało więcej przyjemności niż rozczarowań.

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?