Telewizor QLED Q95T, czyli w 1,4 sekundy do pełnej mocy

Gdyby porównać osiągi telewizora do możliwości samochodu, QLED Q95T to bez wątpienia przedstawiciel wyścigowej klasy premium. Start z trybu czuwania zajmuje mu zaledwie 1,4 sekundy, podczas gdy w konkurencyjnych modelach może to być nawet ok. 3 sekund. Ta szybkość działania wpływa na komfort codziennego użytkowania, ale nie jest to jedyny wyróżnik tego modelu. Oto przegląd funkcji, które pozwolą skupić się na treści i przyjemności z oglądania.

  • Samsung Smart TV to nie tylko dostęp do aplikacji VOD, ale także łatwa obsługa i nawigacja w ramach menu. Jest szybko, przystępnie i niezawodnie.
  • Jeden Pilot ułatwia kontrolę nad większością dodatkowych urządzeń podłączonych do telewizora.
  • Nowy poziom współpracy z urządzeniami mobilnymi za sprawą funkcji Dotknij i Wyświetl oraz Multi View.
  • Funkcja Adaptacji Obrazu zadba o optymalne ustawienia, dopasowane do pory dnia i oświetlenia.
  • Aktywny Wzmacniacz Głosu pozwoli usłyszeć filmowe dialogi nawet, gdy za ścianą będzie trwał remont.

Komfort przede wszystkim

QLED Q95T, jako topowy telewizor 4K w tegorocznym portfolio Samsung oferuje wszystko, co najlepsze. Świetna jakość obrazu i minimalistyczny design są tu równie ważne co wrażania, jakie płyną z codziennego użytkowania. Jest to telewizor, który wpisuje się w styl życia i po prostu daje radość z oglądania.

Smart TV w wydaniu Samsung to znacznie więcej niż telewizor podłączony do internetu. Pod tym pojęciem kryje się szereg cech i funkcji, które ułatwiają wykorzystanie pełni możliwości telewizora każdemu użytkownikowi od razu po uruchomieniu urządzenia – co trwa zaledwie 1,4 sekundy. Dziś telewizor powinien sam dopasować się do otoczenia, aby widzowie mogli w pełni skupić się na treści.

Jednym z takich udoskonaleń jest Funkcja Adaptacji Obrazu. Dzięki niej ani pora dnia, ani oświetlenie nie stanowią wyzwania – obraz zawsze będzie prezentować się tak samo dobrze. W praktyce telewizor reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność, aby widzowie niezmiennie mogli cieszyć się perfekcyjnym obrazem.

Innym przykładem rozwiązań wspierających komfort jest Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA). Teraz niespodziewany hałas za ścianą nie zakłóci seansu, a dialogi bohaterów będą wyraźne. Aktywny Wzmacniacz głosu automatycznie zwiększy głośność dialogów, a gdy hałas ucichnie, dźwięk wróci do pierwotnego poziomu.

Jeden Pilot do wszystkiego

Jeden Pilot i koncept wykorzystania go do obsługi wielu urządzeń, które najczęściej podłączane są do telewizora to coś, co Samsung z powodzeniem wprowadził i rozwija. Dekoder, soundbar czy konsola to tylko niektóre z urządzeń pod kontrolą tego pilota. Jego minimalistyczny wygląd skrywa wiele możliwości, a dedykowane przyciski, kierują bezpośrednio do aplikacji serwisów VOD – Netflix, Rakuten i Amazon Prime Video.

Telewizor i smartfon w jednej drużynie

Telewizor QLED Q95T ma do zaproponowania także szereg nowości w zakresie współpracy ze smartfonem. Na przykład, aby przenieść mobilne doświadczenia na duży ekran wystarczy skorzystać z funkcji Dotknij i Wyświetl[1]Dzięki temu lustrzaną kopię swojego smartfona można uzyskać dotykając urządzeniem mobilnym obudowy telewizora. Trudno o łatwiejsze rozwiązanie.

Ta funkcja to odpowiedź na konkretne potrzeby widzów. Dzięki Multi View mogą teraz podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w trakcie domowego treningu. A dzięki temu, że do wyboru jest wiele różnych opcji układu tych dwóch okien, podgląd można dopasować do swoich potrzeb.

[1] Dotyczy tylko kompatybilnych urządzeń. Usługa działa tylko wtedy, gdy urządzenie mobilne jest włączone. Usługa może nie zostać udostępniona w tym samym czasie co model.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?