Feud – drugi sezon nowej antologii Ryana Murphy’ego opowie o Księżnej Dianie i Księciu Karolu

Pierwszy sezon nowego serialu Ryana Murphyego pt. Feud: Bette and Joan jeszcze oficjalnie nie miał premiery, a już stacja FX zrobiła zamówienie na kolejną serię. 2. sezon będzie zawierać 10 odcinków i skupi się na waśni pomiędzy Księżną Dianą a jej mężem, Księciem Karolem. Produkcja zawita na małe ekrany w przyszłym roku. Scenariusz przygotuje Murphy wraz z Johnem Robinem Baitzem.

Księżna Diana i Książę Karol

Zobacz również: Feud – pełny zwiastun nowej antologii z Jessicą Lange i Susan Sarandon

Premiera pierwszego sezonu Feud zadebiutuje już w tą niedzielę, czyli 5 marca. Skupi się na legendarnej rywalizacji pomiędzy gwiazdami kina – Joan Crawford i Bette Davis. W ich role, odpowiednio, wcielą się Jessica Lange i Susan Sarandon. Murphy przede wszystkim opowie o tym, jak aktorki w 1962 roku współpracowały razem nad filmem, który miał wskrzesić ich podupadające kariery. Rezultatem był obraz Co się zdarzyło Baby Jane? i 5 nominacji do Oscara. Pilot serii częściowo oparto na scenariuszu Best Actress autorstwa Jaffe’a Cohena i Michaela Zama.

W serialu Feud: Bette and Joan, oprócz Lange, Sarandon w obsadzie znaleźli się również: Sarah Paulson, Alfred Molina, Stanley Tucci, Catherine Zeta-Jones, Sarah Paulson, Kathy Bates, Judy Davis, Jackie Hoffman, Alison Wright, Dominic Burgess, Kiernan Shipka.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?