Doctor Who – powrót mondazyjskich Cybermenów

Tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia dziesiątego sezonu Doctora Who. Z tej okazji, twórcy serialu poinformowali o zakończeniu prac nad dwoma ostatnimi odcinkami, a także udostępnili zdjęcie, na którym pojawia się niewidziany od ponad 50 lat przeciwnik głównego bohatera. Ostatnim razem mondazyjskich Cybermenów (rasa sztucznie zmodyfikowanych ludzi pochodzących z planety Mondas), bo o nich mowa, można było zobaczyć w ostatnim odcinku (The Tenth Planet) z udziałem pierwszego Doktorem, w którego wcielił się William Hartnell. Mają się oni pojawić w jedenastym i dwunastym odcinku tego sezonu, które wyreżyseruje Rachel Talalay.

Będzie to także ostatni sezon, w którym zobaczymy Petera Capaldiego w roli uwielbianego Doktora. Aktor wskazał mondazyjskich Cybermenów jako swoich „ulubionych przeciwników”. Capaldiemu będą towarzyszyć m.in. Bill Potts oraz Matt Lucas jako Nardole. Zapowiadany jest także powrót Michelle Gomez jako Missy. 

Zobacz również: Doctor Who – kiedy poznamy nowego Władcę Czasu i kto nim zostanie?

Mondasian Cyberman

Najnowszy, 10. sezon Doctora Who będzie miał premierę 15 kwietnia, a w nim ponownie zobaczymy Matta Lucasa w roli Nadole oraz nową towarzyszkę Władcy Czasu – Pearl Mackie – która wcieli się w Bill Potts.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia: ComingSoon.net

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?