Doctor Who – nowa towarzyszka Władcy Czasu jest lesbijką!

Ostatni sezon dla Petera Capaldiego, który wraz z jego zakończeniem kończy z Doctorem Who, będzie pierwszym dla Pearl Mackie – odtwórczynią roli Bill Potts. Młoda aktorka w wywiadzie udzielonym BBC potwierdziła, że młoda towarzyszka Władcy Czasu jest lesbijką:

To nie powinno być czymś nadzwyczajnym w XXI wieku. Reprezentowanie (tę grupę – przyp. autora) jest bardzo ważne, zwłaszcza w serialu mainstreamowym.

Według BBC ujawnienie orientacji seksualnej następuje przy pierwszej kwestii Mackie na początku 10. sezonu. Choć zdaniem aktorki ta kwestia nie powinna być wszystkim, co definiuje jej postać, to podkreśla ona istotność roli umożliwiającej wcielenie się w pierwszego homoseksualnego towarzysza Doktora oraz znaczenie różnorodności obecnej w telewizji:

[Bycie homoseksualistą] nie jest czymś, co definiuje charakter tej postaci. To coś, czego jest częścią, sprawia jej to radość i czuje się z tym komfortowo. […] Pamiętam oglądanie telewizji jako młoda mulatka nie mogąca dostrzec osób jej podobnym, dlatego też uważam możliwość dostrzeżenia siebie na ekranie jako coś niezwykle istotnego.

Zobacz również: Doctor Who – zobacz nowy trailer 10. sezonu!

https://www.youtube.com/watch?v=WYhIqjuxVKE

Najnowszy, 10. sezon Doctora Who będzie miał premierę 15 kwietnia, a w nim ponownie zobaczymy Matta Lucasa w roli Nadole oraz nową towarzyszkę Władcy Czasu – Pearl Mackie – która wcieli się w Bill Potts. Producentami wykonawczymi są: Russell T. Davies (Torchwood), Julie Gardner (Torchwood), Steven Moffat (Sherlock), Phil Collinson (Coronation Street), Piers Wenger (How I Live Now), Beth Willis (Doctor Who Confidential), Brian Minchin (Wizards vs. Aliens), Caroline Skinner (Our Girl) i Mal Young (Desperate Scousewives).

Źródło: TVLine / Ilustracja wprowadzenia: TVLine

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?