Co zastąpi ocenianie gwiazdkami na Netflixie?

Na przestrzeni ostatniego tygodnia, Netflix wprowadził wiele nowości. Wśród nowości znajdziemy świeżo upieczony original 13 Powodów, na podstawie książki Jaya Ashera oraz drugi sezon Better Call Saul, będący spin-offem Breaking Bad. Jednak nie samymi filmami i serialami żyje człowiek. Została bowiem wprowadzona zmiana, która zmienia diametralnie system proponowanych pozycji oraz oceniania ich. Zamiast systemu z pięcioma gwiazdkami, w wypadku którego widz mógł decydować, czy film zasługuje na najwyższe wyróżnienie, średnio mu przypadł do gustu lub jest totalnym dnem dna, mamy teraz opcję dania łapki w dół lub w górę. Opcja już jest dostępna na platformie, a została zapowiedziana w postaci krótkiego filmu objaśniającego.

https://www.youtube.com/watch?v=as4pZhodG5I

Zobacz również: Trzynaście powodów – recenzja 1. sezonu

Netflix uważa, iż poprzedni sposób oceniania był trudny do zrozumienia, i że nie do końca działał w sposób, jaki powinien działać. Oceniać mógł każdy, a oceny innych wpływały na wyświetlane nam pozycje polecane. Otóż mija się to z celem, ponieważ jak Netflix sam pokazał to w swoim filmiku, ktoś mógłby ocenić House of Cards na jedną gwiazdkę, bo stwierdziłby, że serial jest do bani, za to jego kuzyn będący maniakiem politycznym, mógłby zawyżyć średnią, która wpłynęłaby na ogólną ocenę. Wprowadzony, więc zostaje algorytm łapek, w którym liczy się tylko i wyłącznie nasza ocena. Jeżeli po obejrzeniu Breaking Bad stwierdzimy, że nie interesują nas przygody nauczyciela chemii w kryzysie średniego wieku, który zaczyna produkować metaamfetaminę (no ale proszę was… kogo by to nie interesowało :P), to możemy zostawić pozycji ocenę negatywną, co spowoduje, że tytuły pokrewne, nie będą się nam wyświetlać. Oczywiście nadal będziemy je mogli wyszukać, jednak nie będą one się pokazywać na głównym ekranie. Podczas testów nowego systemu oceniana zanotowano, że ilość ocenianych pozycji wzrosła o 200 procent. Jednak opinie są podzielone, o czym świadczą komentarze pod filmikiem.

 crown

A co wy sądzicie? System gwiazdkowy vs system kciuków? Piszcie w komentarzach!

Źródła: variety.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Młody montażysta i grafik, cenię sobie kreatywność i to właśnie staram się pokazywać w moich produkcjach

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?