TVP udostępnia w sieci kultowe polskie seriale!

Od 25 maja na platformie VoD Telewizji Polskiej, w specjalnej zakładce, można bezpłatnie oglądać kultowe polskie seriale z czasów PRL. W ofercie znajdują się takie produkcje jak: Alternatywy 4, Czterdziestolatek, Daleko od szosyWojna domowa, 07 zgłoś się, Stawiam na Tolka Banana, Czterej pancerni i pies, Wojna domowa czy Zmiennicy. Łącznie dostępnych jest więc ponad 20 polskich seriali. Obok tych kultowych, pojawiają się też mniej popularne produkcje m.in. Dyrektorzy, Parada oszustów czy Układ krążenia. O całej akcji poinformował prezes Zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze.


TVP ma w planach szersze udostępnianie archiwalnych zasobów, a kolejne treści, mogące się pojawić w niedalekiej przyszłości, będą również dostępne za darmo. Dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych w Telewizji Polskiej Kuba Serafin wypowiedział się także na temat udostępnienia wspomnianych materiałów archiwalnych:

Wraz ze startem serwisu w nowej odsłonie poprawiliśmy ekspozycję treści archiwalnych. Wcześniej bardzo trudno było je znaleźć. Od chwili startu w trójce najchętniej oglądanych seriali znalazły się Czterej pancerni i pies, Stawka większa niż życie i 07 zgłoś się.

Kultowe seriale

Źródło: Onet, Press.pl / Ilustracja wprowadzenia: vod.tvp.pl

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?