Korona Królów – Ilona Łepkowska odpowiada na krytykę nowego serialu TVP!

Kilka tygodni temu zapowiedziany został nowy serial od stacji TVP – Korona Królów, opowiadający o losach Kazimierza Wielkiego. Po opublikowaniu pierwszych zdjęć z produkcji, w Internecie rozbrzmiały salwy śmiechu i szydery. Ilona Łepkowska, konsultant scenariuszowy, postanowiła na swoim facebookowym koncie rozwiać wszelkie wątpliwości związane z Koroną Królów:

Otóż tak, projekt, który ostatnio pochłania wiele mojego czasu ( i nerwów…) to „Korona królów”, nowy serial TVP 1. Choć właściwie nie serial, a TELENOWELA i to słowo powinno uciszyć wszystkich, porównujących nasze fotosy, dekoracje i kostiumy do, na przykład, „Gry o tron” czy „Tudorów”. Nasz budżet to jakaś minimalna cząstka budżetów wspomnianych wyżej wspaniałych seriali, których sama jestem fanką. (…) dajcie nam trochę czasu. Serial powstaje w wariackim tempie, ale mam głęboką nadzieje, że uda nam się – w tej konwencji i przy tym budżecie zrobić coś fajnego i ciekawego. Zobaczcie kilka odcinków – pamiętając wszakże, że oglądacie TELENOWELĘ i wtedy wylejcie na nas kubeł pomyj albo pochwalcie

koronakrolow fot2 655 820x490

Zobacz również: TVP udostępnia w sieci kultowe polskie seriale!

Serial będzie emitowany na kanale TVP1 już od listopada, a prace nad nim zaczęły się już w zeszłym tygodniu. Akcja Korony Królów zacznie się w momencie śmierci Władysława Łokietka. Będzie opowiadać o losach Kazimierza Wielkiego, który był monarchą w latach 1333-1370. Stanie on przed trudnym zadaniem utrzymania scalonego z trudem królestwa. W rolach głównych wystąpią między innymi Mateusz Król, Wiesław Wójcik, Halina Łabonarska oraz Marta Bryła. Reżyserią zajmie się Wojciech Pacyna, Krzysztof Pakulski zasiądzie po drugiej stronie kamery. Za scenografię odpowiedzialny jest Andrzej Haliński, a kostiumy zaprojektowała Elżbieta Radke.

Źródło: telemagazyn.pl / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?