Nie żyje Reg E. Cathey – aktor znany m.in. z serialu House of Cards!

W wieku 59 lat zmarł Reg E. Cathey, amerykański aktor filmowy i telewizyjny, o czym poinformował na swoim Twitterze producent David Simon. Cathey był najbardziej znany z ról m.in.: Freddy’ego Hayesa w House of Cards (otrzymał nagrodę Emmy za tę rolę), Normana Wilsona w Prawie ulicy, Gusa w Mów mi Vincent czy ostatniej adaptacji Fantastycznej Czwórki, gdzie wcielił się w Dr. Franklin Storm. Przyczyny jego śmierci nie są jeszcze znane.

Urodził się 18 sierpnia 1958 roku w Huntsville w stanie Alabama, a swoją karierę aktorską rozpoczął w 1984 roku od zagrania w serialu A Doctor’s Story. Później wystąpił również w produkcjach telewizyjnych takich jak: Grimm, Prawo i porządek: sekcja specjalna, Outcast: Opętanie czy Więzienie Oz. Aktor pojawił się również m.in. w filmach Urodzony 4 lipca, Siedem, American Psycho czy Tank Girl.

Beau Willimon, twórca amerykańskiej wersji House of Cards, określił Cathey’a jako człowieka „jedynego w swoim rodzaju, pełnego życiowej energii, hojnego, zabawnego i obdarzonego niezwykłym talentem”:

Był kochany przez wszystkich. Miałem niezwykłe szczęście go znać i pracować z nim. Wielu osobom będzie go brakowało. Spoczywaj w pokoju, Reg.

Platforma Netflix, w specjalnym oświadczeniu, wyraziła „rozpacz” z powodu śmierci aktora:

Reg był jednym z najmilszych ludzi, niezwykle zaangażowanym aktorem i prawdziwym dżentelmenem. Wyrażamy najszczersze kondolencje rodzinie.


Źródło: Heroic Hollywood, BBC / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Netflixa

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?