Prequel Gry o Tron jednak nie powstanie?

Już w tę niedzielę do stacji HBO powróci z szóstym sezonem serial Gra o Tron. Fani zastanawiają się nad możliwością kontynuacji historii w świecie znanym z telewizyjnego show w formie spin-offu. Szczególnie marzą o prequelowym sezonie skupiającym się na wojnach, które wydarzyły się przed akcją Pieśni Lodu i Ognia. Pomimo plotek i życzeń widzów, producent serialu obwieścił, że na bieżacą chwilę nie trwają pracę nad prequelem Gry o Tron.

Game of Thrones

Zobacz także: Gra o Tron – streszczenie pięciu sezonów

Producent wykonawczy oraz showrunner serialu, Dan Weiss przytoczył oświadczenie szefa programowania HBO Michaela Lombardo, który powiedział, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo „odkopania” prequelowego sezonu. Weiss skomentował jednak, że pomysł ten nie posuwa się do przodu z powodu ryzyka utraty zainteresowania przez fanów:

W pewnej kwestii, zwłaszcza jesli jest to serialowa historia, opowieść rozpada się i traci swój ferwor oraz impet, ponieważ nawet w świecie o takich rozmiarach jak nasz, istnieje jakiś punkt przeciążenia. Kiedy go osiągasz a potem próbujesz przekroczyć, widzowie zaczynają się zastanawiać, kiedy to się skończy i mają nadzieję, że się wkrótce tak stanie, zeby mogli przesiąść się na coś innego. Nie tego chcieliśmy. 

Pierwszy odcinek szóstego sezonu najbardziej wyczekiwanego serialu kwietnia, Gry o Tron pojawi się już 24 kwietnia.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?