Artyści i Komisja morderstw – nowe seriale TVP 2!

Stacja TVP2 zapowiedziała 2 nowe seriale, które będziemy mogli obejrzeć już jesienią. Chodzi o Artystów i Komisję morderstw.

Ośmioodcinkowy serial Artyści miał mieć premierę wiosną tego roku, jednak została ona przesunięta na jesień. Opowiada o kulisach współczesnego teatralnego świata.  Jest to pierwsza tego typu polska produkcja autorstwa Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Serial powstał z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Jest to społeczno-obyczajowa opowieść o współczesnym polskim teatrze i jego twórcach, a szerzej – o współczesnej Polsce.  Na ekranie zobaczymy plejadę wybitnych, polskich aktorów, zarówno teatralnych, jak i filmowych.

Artyści

Opis stacji:

Akcja serialu rozpoczyna się w dniu, w którym zasłużony i wieloletni dyrektor teatru popełnia „spektakularne” samobójstwo. Nowym dyrektorem zostaje młody reżyser z prowincji. Jego plany repertuarowe są bardzo ambitne. Wkrótce okazuje się jednak, że budżet nie pozwala na ich realizację, a bohater wciągnięty został w rozgrywkę urzędników miejskich, którzy szukają pretekstu do likwidacji instytucji. Walka o przetrwanie teatru przeplata się ze zmaganiami artystycznymi zespołu. Starzy aktorzy nieufnie podchodzą do propozycji nowej ekipy. Intryga zaczyna gonić intrygę, a młody dyrektor coraz bardziej odczuwa, że tkwi w tragikomicznej maskaradzie.

Zobacz również: To będą nowe serialowe propozycje TVP?

Drugi serial to Komisja morderstw opowiadający historię grupy policjantów z Wydziały Spraw Niewyjaśnionych. W rolach głównych zobaczymy Krzysztofa Pieczyńskiego, Pawła Małaszyńskiego, Małgorzatę Buczkowską i Marcela Sabata. Akcja rozgrywać się będzie na Dolnym Śląsku. Sceny kręcono m.in. we Wrocławiu, Kliczkowie, Książu, Legnicy, Ząbkowicach, okolicach Wałbrzycha oraz Karkonoszach.

Komisja morderstw

Zobacz również: Magneto śpiewający po polsku! Przesłuchaj utworu z X-Men: Apocalypse!

Opis stacji:

Rozwiązywanie zagadek sprzed lat to zadanie jednostki, która od niemieckiego mordkommmission, potocznie zwana jest Komisją morderstw. Wydział rozwiązuje m.in. zagadki Breslau lat 30-tych, dotyka sprawy żołnierzy Niezłomnych, zagłębia się w historię Ziem Odzyskanych, analizuje tajemnicze przypadki z czasów II wojny światowej, pokazuje skomplikowane sprawy sekt z lat 80-tych, a także zajmuje się wieloma innymi, niewyjaśnionymi dotąd sprawami kryminalnymi.

Źródło: www.tvp.pl / Ilustracja wprowadzenia: TVP

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?