Kelly Overton jako Van Helsing na pierwszych plakatach serialu

Jak możemy przeczytać na plakacie najnowszego serialu stacji SyFy – zmartwychwstanie to dziwka. Co jednak ciekawsze, jej alfonsem została najwyraźniej Kelly Overton. Aktorka wcieli się w córkę legendarnego pogromcy wampirów, Van Helsinga, na potrzebę nadchodzącej serii o tym samym tytule. Na zachętę twórcy przygotowali dla widzów wymowne plakaty promujące widowisko.

kelly overton, van helsing, syfy

Całość ma liczyć 13 odcinków i być umiejscowiona w postapokaliptycznej przyszłości, wyniszczonej wojnami i konfliktami. Główna bohaterka zostanie przywrócona do tego przeklętego świata po wielu latach leżenia trupem. Gdy Van Helsing się budzi, odkrywa, że na Ziemi władzę sprawują wampiry, gatunek, która ona przez tyle lat sukcesywnie eksterminowała. Tym razem to ludzie zostają zmuszeni do chowania się w mroku i konspirowania, w celu zapewnienia sobie przetrwania. Van Helsing trafi do telewizji na jesień, głównym scenarzystą i showrunnerem serialu jest Neil LaBute, reżyser między innymi Kultu z Nicolasem Cage’em w roli głównej.

Zobacz również: kobiety dyskryminowane wśród recenzentów filmowych

Nie jest to pierwszy tego typu zabieg zaprezentowania widzom znanego bohatera w żeńskiej wersji. Zaledwie w kwietniu stacja SyFy rozpoczęła emisję serialu Wynonna Earp, która opowiada o losach córki znanego rewolwerowca z dzikiego zachodu, legendarnego (choć faktycznie istniejącego) Wyatta Earpa. Najwyraźniej tytuł odniósł przynajmniej zadowalający sukces, skoro zdecydowano się na skorzystanie z podobnego formatu przy kolejnym serialu. Kelly Overton również ma doświadczenie w graniu bohaterek kina akcji, gdyż z sukcesem wcieliła się w wojowniczkę w filmie Tekken z 2010 roku. Wielu fanów pamięta jednak jej występ nie tylko ze względu na świetne opanowanie capoeiry, lecz również z powodu noszenia fantastycznych kostiumów, które natychmiast przykuwały oko męskiej części widowni, co możecie sami zobaczyć poniżej. Czy i tym razem będzie podobnie? Czy Kelly Overton dostanie okazję zaprezentowania wszystkich swoich atutów?

kelly overton, tekken, christie monteiro

źródło: comicbookmovie.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?