HBO potwierdza: Gra o Tron zakończy się na 8. sezonie! Co z prequelem serialu?

Twórcy serialu David Benioff oraz D.B Weiss zapowiedzieli niedawno, że z Grą o Tron będziemy się widzieć jeszcze tylko przez 2 sezony. Teraz mamy już na ten temat oficjalne potwierdzenie ze strony HBO. Niestety, jak mówi przyszły dyrektor programowy stacji – Casey Bloys, serial zakończy się na serii numer 8.

Tak, twórcy mają sprecyzowany plan, co do liczby sezonów serialu. Gdyby to ode mnie zależało, serial byłby kontynuowany przez 10 lat, ale w tym wypadku decyzja leży po ich stronie. 

casey bloys

Zobacz również: SDCC: Gra o tron – teaser 7. rozdziału oraz wpadki na planie podczas kręcenia 6. sezonu!

Jeśli chodzi o kwestię, czy 8. sezon będzie liczył 6 odcinków, to Bloys stwierdził, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji. Odniósł się również do sprawy potencjalnego prequelu Gry o Tron:

Rozmawialismy na ten temat. Nie jestem temu przeciwny, ale musi to mieć sens pod względem kreatywności. Wątpię, żeby twórcy zaprzątali sobie tym teraz głowę z racji rozpoczęcia prac nad 7. sezonem. Ani ja, ani oni nie jesteśmy przeciwni temu pomysłowi, ale póki co nie mamy co do niego żadnych planów.

7. sezon Gry o Tron będzie w większości sfilmowany w Irlandii Północnej, podczas gdy niewielkie części zbliżającego się sezonu zostaną nakręcone również w Hiszpanii i Islandii. Data premiery 7. sezonu zaplanowana jest na przyszłoroczne lato. Warto tutaj zaznaczyć, że rozdział będzie krótszy od poprzednich, które składały się z dziesięciu epizodów. Zatem nowy sezon doliczy się jedynie 7 odcinków. Reżyserami rozdziału są: Mark Mylod, Jeremy Podeswa, Matt Shakman i Alan Taylor.

Producentami wykonawczymi 7. sezonu produkcji są: David Benioff, D.B. Weiss, Carolyn Strauss, Frank Doelger i Bernadette Caulfield; współproducentami wykonawczymi z kolei zostali: Guymon Casady, Vince Gerardis, George R.R. Martin i Bryan Cogman; a rolę producentów dzieła powzięli tym razem na swoje barki Chris Newman, Greg Spence i Lisa McAtackney.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – pixelstalk.net

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?