Poldark – zapowiedź 2. sezonu kostiumowego serialu BBC

Poldark, serial będący najnowszą adaptacją sagi Winstona Grahama, czwartego września po szesnastomiesięcznej przerwie powróci na antenę BBC. Stacja opublikowała więc pierwszy, trzydziestosekundowy zwiastun promujący drugą serię kostiumowego dramatu. 
 
W czasie tegorocznego Comic-Con w San Diego, odtwórca tytułowej roli, Aidan Turner (I nie było już nikogo, Hobbit: Pustkowie Smauga), potwierdził, że drugi sezon „rozpocznie się dokładnie tam, gdzie zakończył się pierwszy”. Jak przypominał:
Ross i Demelza stracili dziecko, są bankrutami, kopalnia idzie na dno, a on zostaje aresztowany. Wygląda na to, że trafi do więzienia. Zapowiada się więc wesoły początek. 

https://www.youtube.com/watch?v=ZFMUN-CIPUg

Fani dzieł Winstona Grahama, na podstawie których powstała zarówno adaptacja z lat siedemdziesiątych, jak i ta, mogą spodziewać się rosnącego napięcia między Rossem a jego dawną miłością, Elizabeth (Heida Reed), jeszcze bardziej zaciekłej rywalizacji między nim a George’em Warlegganem (Jack Farthing) oraz konfliktów między żyjącymi w dobrobycie przedstawicielami wyższych sfer a biedną klasą robotniczą. 

Twórcy nagrodzonego statuetką Radio Times Audience Award serialu zdradzili, że mają już w planach serię trzecią. 

Źródło: TheWeek.co.uk / Ilustracja wprowadzenia: BBC, mat. prasowe 

Dziennikarz

Studentka czwartego roku Tekstów Kultury UJ.
Ze świata literatury najbardziej lubi powieści, ze świata muzyki - folk, ze świata kina - (melo)dramaty oraz indie. I Madsa Mikkelsena, oczywiście.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?