Genius – Emily Watson dołącza do obsady

Laureatka Oscara i Złotego Globu, Emily Watson (Teoria Wszystkiego, Złodziejka Książek), zagra w serialu Genius. Wcieli się w drugą żonę Alberta Einsteina. Jak wcześniej ogłoszono, tytułową postać odegra Johnny Flynn w młodszym wieku i Geoffrey Rush w starszym. 

National Geographic Channel stawia na seriale. W swoim pierwszym fabularnym projekcie przybliży nam sylwetki światowych geniuszy. Genius będzie antologią, w której każdy sezon opowie o innym wynalazcy czy naukowcu.

einstein

Zobacz również: Grimm – nadchodzący sezon będzie ostatnim sezonem przygód detektywa

W obsadzie znajdują się również: Michael McElhatton (Gra o Tron) jako naukowiec – Dr Philipp Lenard, który z czasem stał się jego rywalem – zarówno w laboratorium, jak i poza nim; Seth Gabel (Fringe: Na Granicy Światów, Salem) jako przyjaciel Einsteina, Michele Besso; Samantha Colley jako Mileva Maric, pierwsza żona naukowca i matka trójki jego dzieci; Richard Topol (Elementary) jako Fritz Haber, genialny chemik o nietradycyjnych i kontrowersyjnych poglądach politycznych; oraz Vincent Kartheiser (Mad Men) jako Raymond Geist, urzędnik konsulatu w Berlinie.  

Genius, oparty na biografii Einsteina autorstwa Waltera Isaacsona, ma być swego rodzaju wykresem, który pokaże, jak kreatywny i zbuntowany urzędnik patentowy, który nie mógł uczyć lub ukończyć doktoratu, rozwikłał tajemnice atomu i wszechświata. Każdy odcinek skupi się na niezwykłych naukowych osiągnięciach Einsteina oraz jego ulotnych, pasjonujących i skomplikowanych relacjach osobistych. Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu w Pradze, a premiera planowana jest na rok 2017 w 171 krajach i 45 językach. 

Źródło: ComingSoon.net / ilustracja wprowadzenia: Dominic Chan / WENN.com

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?