Wirus – dni serialu są policzone. Czy będzie 4. sezon?

Apokalipsa wampirów już nie potrwa długo.

Serial Guillerma del Toro i Carltona Cusea pt. Wirus otrzymuje zielone światło i zostaje przedłużony o czwarty sezon, który jednocześnie zakończy mroczną historię o wampirach.

Carlton Cuse, tak komentuje tę decyzję:

Niesamowitą frajdą była praca dla FX, gdzie najważniejsza była kreatywność. Początkowo planowaliśmy zawrzeć serial w trzech sezonach. Jednak gdy zaczęliśmy opowiadać tę historię, opowieść znacząco się rozrosła. Po zakończeniu pisania trzeciego sezonu, Guillermo, Chuck i ja doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, gdy historia zostanie opowiedziana w jeszcze jednym sezonie. Mamy fantastyczny plan, co do ekscytującego i klimatycznego, czwartego sezonu. Niezmiernie cieszymy się, że FX poparł naszą wizję i pozwolił nam zakończyć serial w ten sposób.

wirus 3 sezon plakat

Zobacz również: John Carpenter ostro krytykuje remake Halloween Roba Zombiego

Serial Wirus jest głośnym thrillerem Guillerma del Toro i Carltona Cusea, który został oparty na serii książek znanej w Polsce pod tytułem Wirus. Trylogia The Strain. Autorami powieści są wspomniany del Toro i Chuck Hogan. 

Od 28 sierpnia, na kanale FX możemy oglądać 3. sezon serialu, w którym Nowy Jork staje się polem bitwy. Porzuceni przez rząd federalny mieszkańcy miasta zmuszeni są walczyć o własne życie. Pytanie brzmi następująco: Kto wygra? Ludzkość czy potwory? Nasi bohaterowie zwyciężają w drobnych potyczkach, lecz przegrywają wojnę. Nękana przez osobiste problemy – zdradę, rozczarowanie i paranoję – grupa się rozpada… Tymczasem Master jest bliski dokonania nieodwracalnej przemiany świata. Czy jest jeszcze nadzieja na ocalenie miasta i ludzkości?

Obsada serialu składa się z następujących osób: Corey Stoll, David Bradley, Kevin Durand, Jonathan Hyde, Richard Sammel, Natalie Brown, Miguel Gomez, Max Charles, Ruta Gedmintas, Rupert Penry-Jones, Samantha Mathis i Joaquín Cosío.

the strain poster

Źródło: EW.com / Ilustracja wprowazenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?