Prequel Gry o Tron coraz bliżej! W 7. sezonie największa serialowa bitwa!

Po ogłoszeniu przez HBO kolejnych sezonów Westworld, Rozwodu i Niepewnych czas na kolejne, o wiele mocniejsze informacje. Prezes stacji Casey Bloys potwierdził bowiem prace nad prequelem Gry o Tron! Na taką właśnie informację zaniepokojeni nieuchronnie zbliżającymi się do końca i coraz krótszymi sezonami serialu fani tylko czekali! Będzie to pierwszy w historii HBO spinoff już istniejącej serii, dlatego Bloys na razie ostrożnie komentuje wszelkie doniesienia na ten temat:

Jesteśmy w tym momencie dopiero na etapie początkowych rozmów. Musimy odkryć i ustalić naprawdę wiele faktów, między innymi zakres czasowy, w którym rozegra się prequel. Jak na razie nie jestem w stanie określić konkretnie: To właśnie zrobimy. Potrzeba czasu, aby zrobić to dobrze.

George R.R. Martin tworząc tak rozległy świat serii Pieśń Lodu i Ognia i uzupełniając go Opowieści z Siedmiu Królestw oraz encyklopedię Świat Lodu i Ognia, dał szerokie pole do popisu przy kolejnych ekranizacjach. Nie ma tu dróg na skróty, każdy element układanki musi idealnie do siebie na ekranie pasować. Najbardziej prawdopodobnymi tematami zapowiadanego prequela wydają się być na ten moment Rebelia Roberta/Wojna Uzurpatora, której fragmenty mogliśmy do tej pory zobaczyć w wizjach Brana lub Taniec Smoków, będący najbardziej krwawą wojną domową rodu Targaryenów. Jeśli twórcy zdecydują się na historię, w której smoki były jeszcze władcami nieba i walczyły wraz ze swoimi jeźdźcami w walkach, może to w dłuższej perspektywie kosztować HBO znacznie więcej niż oryginalny serial. Na razie pozostaje nam czekać na kolejne wiadomości, które być może rozjaśnią nam co dokładnie planują twórcy. 

Zobacz również: Czy Jon Snow ma prawa do tronu? Analiza sukcesji korony w Grze o Tron!

Aegon on Balerion

Do tej pory musimy zadowolić się 7. sezonem Gry o Tron, który zadebiutuje już latem 2017 roku i składać się będzie z siedmiu odcinków. Dla pocieszenia otrzymujemy również informację, że w nadchodzącym sezonie spodziewać możemy się największej bitwy w historii serialu! Będzie ona potężniejsza nawet od rekordowej Bitwy Bękartów z 6. sezonu, która to zrealizowana została na niespotykanym jak dotąd w telewizji poziomie. Możemy więc liczyć na iście epickie widowisko! Nie wiadomo jeszcze czy w bitwie w 7. sezonie zmierzą się ze sobą dwie armie czy więcej, ale z opublikowanych informacji wynika, że zaangażowanych w scenę będzie 500 statystów (tyle samo ile w bitwie w 6. sezonie) oraz 100 koni (czyli o 30 więcej niż w poprzedniej). Z tego co udało się zaobserwować, jedną z walczących armii będą Lannisterowie (ciekawskim udało się uchwycić na zdjęciu zbroje ich żołnierzy), a drugą być może ród Tarlych (na Twitterze ukazało się zdjęcie, na którym James Faulkner/ Randyll Tarly pojawił się na koniu w okolicy, w której kręcona jest bitwa). Do tak wielkiej sceny aktorzy i statyści przygotowują się miesiącami, a sam proces jej kręcenia zajmuje kilka tygodni, więc czeka nas jeszcze sporo nowych wiadomości do czasu premiery nowego sezonu.

Zobacz również: HBO potwierdza pochodzenie Jona Snowa! Znamy jego prawdziwe imię!?

game of thrones the aftermath of the battle of the bastards game of thrones battle 1024896

Bloys potwierdził również, że 8. sezon serialu będzie liczył sześć odcinków i być może, tak jak w poprzednich sezonach, kilka najistotniejszych z nich trafi na ekrany kin. Mamy taką nadzieję i czekamy!

Źródło: heroichollywood.com, wathersonthewall.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fanka filmów i książek fantasy. Kolekcjonuje figurki smoków i repliki broni białej. W wolnym czasie tworzy biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?