Advertisement
Advertisement

Baby Yoda trafił do Google AR!

Google postanowiło dodać do rzeczywistego świata serialowego Grogu. Wykorzystali do tego technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której mały bohater może być w każdym telefonie, posiadającym żyroskop!

Google postanowiło wykorzystać małego bohatera serialu The Mandalorian do promocji AR i przenieśli do naszego świata Grogu. Wystarczy wyszukać bohatera za pośrednictwem Google na urządzeniu mobilnym. Wówczas pod wpisem z Wikipedii powinno pojawić się okienko przedstawiające trójwymiarowy model Grogu. Po aktywacji przycisku Wyświetl w 3D telefon poprosi nas o zeskanowanie otoczenia. Kiedy zmapujemy przestrzeń wokół nas, narzędzie będzie gotowe do nałożenia modelu Baby Yody na obraz z kamery, dokładnie tak jak widać to na filmie promującym:

Do prawidłowego działania Google 3D, niezbędne będzie posiadanie urządzenia z Androidem z zainstalowanymi Usługami Google Play dla AR bądź sprzętu Apple z najnowszą wersją iOS-a. Trójwymiarowy model możemy oglądać ze wszystkich stron, tak jak wszystkie obiekty AR opracowane na potrzeby Google 3D. Co o tym sądzicie?

Zobacz również: The Mandalorian – Ahsoka Tano i Grogu z nowymi plakatami z serialu

Akcja The Mandalorian rozgrywa się między wydarzeniami z Powrotu Jedi i Przebudzenia Mocy. Kosmiczny western opowiada o tytułowym łowcy nagród, który postanawia podjąć się ochrony tajemniczej istoty, zwanej baby Yodą, na którą dostał wcześniej zlecenie. Twórcą serialu jest Jon Favreau. W obsadzie 1. sezonu znaleźli się Pedro Pascal, Gina Carano, Werner Herzog, Nick Nolte, Taika Waititi, Carl Weathers i Giancarlo Esposito.

Premiera pierwszego odcinka 2. sezonu odbyła się 30 października, ostatni odcinek był emitowany 18 grudnia.


Źródło: twitter / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Mandalorian 

Dziennikarz

Fan Marvela, gier i wszelkiego rodzaju seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?