BBC zamawia nową wersję Ostatniego Mohikanina

BBC zamówiło serial opierający się na Pięcioksiągu przygód Sokolego Oka, czyli cyklu powieści Jamesa Fenimore’a Coopera. Wśród nich jest Ostatni Mohikanin.

Brytyjska telewizja inwestuje w kolejny tytuł, który może przynieść jej wielu widzów. Za pośrednictwem studia Playground, przygotowują serial oparty na Pięcioksiągu przygód Sokolego Oka. Cykl przedstawia losy białego mężczyzny, wychowanego wśród Indian. Akcja rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku i przedstawia stosunki jakie panowały między rdzennymi Amerykanami, osadnikami oraz siłami brytyjskimi i francuskimi. BBC wraca tym tytułem do swojej przeszłości, ponieważ w 1971 roku również wyprodukowali serial Ostatni Mohikanin. Teraz jednak, na ich celowniku znalazł się cały cykl powieści amerykańskiego pisarza.

Fot. kadr z serialu Ostatni Mohikanin (1971)

Zobacz również: Modern Love – zwiastun nowego serialu Amazona!

Aby zagwarantować realizm i jakość produkcji, przy serialu pracują również konsultanci będący rdzennymi Amerykanami. Ed McCardie, który odpowiada za scenariusz, będzie mógł pytać zespół dr. Joely Proudfit o wszelkie rady dotyczące kreowanego przez niego świata. Dzięki temu, nowa adaptacja ma stać się bardziej realnym odzwierciedleniem Ameryki z XVIII wieku. Według scenarzysty, nie oznacza to jednak, że serial będzie całkowicie pozbawiony odniesień do dzisiejszych problemów i spojrzeń na świat.

To jedne z najbardziej emocjonujących historii jakie napisano, a do tego rozgrywają się w jednych z najpiękniejszych miejsc jakie można sobie wyobrazić. Razem z tematyką relacji człowieka z naturą, z tym jak różne rasy i narody patrzą na siebie nawzajem, jak postrzegamy państwo oraz jak odczuwamy odpowiedzialność silniejszych wobec słabszych, dzieło Coopera nie mogłoby posiadać jeszcze większego odniesienia do dzisiejszego świata.

Najbardziej znaną adaptacją wspomnianej powieści jest film Ostatni Mohikanin z Danielem Day-Lewisem w roli głównej. Być może serial BBC zmieni jednak tę sytuację. Na razie nie znamy jednak daty premiery nowej produkcji.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Ostatni Mohikanin

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?