CD Projekt RED i Netflix łączą siły! Powstanie seria anime Cyberpunk: Edgerunners!

Podczas Night City Wire ogłoszone, że CD Projekt RED nawiązał współpracę z Netflixem oraz japońskim studiem Trigger zajmującym się produkcją anime. Efektem tej kooperacji ma być seria anime pod tytułem Cyberpunk: Edgerunners!

Netflix już od pewnego czasu coraz śmielej inwestuje w kolejne produkcje anime, które lądują na platformie streamingowej. Jednym z takich tytułów niedługo dostępnych na Netflixie będzie BNA. Za tę serię odpowiada studio Trigger, i to właśnie ten sam zespół przygotuje dla nas tytuł w świecie Cyberpunka 2077!

Serial anime Cyberpunk: Edgerunners ma liczyć 10 odcinków. Nie znamy za wiele szczegółów dotyczących fabuły poza tym, że będziemy śledzić losy chłopaka w świecie owładniętym futurystyczną technologią oraz modyfikacjami ciała. Za produkcję oraz samą historię odpowiada CD Projekt RED. Studio Trigger zajmie się przeniesieniem opowieści na format anime. Niestety na premierę przyjdzie nam trochę poczekać, bo aż do 2022 roku.

Zobacz również: Lucyfer – nowa, niekonwencjonalna zapowiedź i data 5. sezonu!

Za reżyserię Cyberpunk: Edgerunners odpowiadać mają duże nazwiska świata anime, jak Hiroyuki Imaishi oraz Masahiko Otsuka, czyli osoby odpowiedzialne między innymi za fantastyczne Tengen Toppa Gurren Lagann czy zeszłoroczne Promare. Do tego dyrektorem kreatywnym został Hiromi Wakabayashi, a więc osoba tworząca na przykład Kill la Kill. Charakterystyczny styl studia Trigger oraz wyżej wymienionych twórców w połączeniu ze światem Cyberpunka może przynieść coś naprawdę ciekawego. Czekam.

Źródło: cdprojekt.com | Ilustracja prowadzenia: CD Projekt RED

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?